loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

KUŹNICE KONECKIE

KUŹNICE KONECKIE - 2019 R.

|

Niedziela była drugim dniem tegorocznych Kuźnic zdjęcie XX KUŹNICE KONECKIE...Koneckich. Wydarzenie, tym razem odbyło się w Parku Miejskim w Końskich. Na wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w tegorocznej, jubileuszowej edycji czekały liczne atrakcje, takie jak choćby konkursy, stoiska wystawiennicze gmin powiatu koneckiego, ale również epokowa osada z grupą rekonstrukcyjną, ukazującą obóz partyzancki, która powstała przy Zabytkowym Zakładzie w Maleńcu. Niedzielną odsłonę XX Kuźnic Koneckich poprowadzili: Anna Wiaderna z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz Marian Wikiera naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich, dla którego wydarzenie było również swoistym debiutem, od strony organizacyjnej.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2019 R.

KUŹNICE KONECKIE - 2015 R.

|

5 lipca br. w Sielpi podczas tegorocznychzdjęcie INSCENIZACJA Kuźnic Koneckich organizatorzy wydarzenia zaprezentowali również widowisko historyczne. Przygotowana inscenizacja ukazywała dwa wydarzenia jakie w czasie okupacji hitlerowskiej rozegrały się na terenie powiatu koneckiego. Pierwsza część widowiska przedstawiała czas pacyfikacji Królewca i Adamowa, która miała miejsce 75 lat temu, gdzie wojsko niemieckie chciało zemścić się na mieszkańcach w/w miejscowości za pomoc partyzantom mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal. Druga część inscenizacji odnosiła się do bitwy pod Białym Łukiem, która rozegrała się 27 października 1944 roku koło Radoszyc.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2015 R.

KUŹNICE KONECKIE - 2018 R.

|

7 lipca 2018 r. odbyły się już po raz dziewiętnasty „Kuźnice Koneckie”. 8Tegoroczna formuła organizacyjna odbiegała od poprzednich – miała bowiem charakter wizyt studyjnych i osnuta została wokół postaci Króla Kazimierza Wielkiego, którego obecność na tych terenach jest faktem historycznym; została bowiem odnotowana w annałach. Na przestrzeni kilkunastu lat udało nam się wokół idei „Kuźnic Koneckich” skupić wielu ludzi – pasjonatów historii, regionalistów, ludzi kultury, przedsiębiorców, etc. Śmiało można powiedzieć, że „Kuźnice Koneckie” to niepisane święto powiatu koneckiego.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2018 R.

KUŹNICE KONECKIE - 2014 R.

|

„Chcielibyśmy Państwu zaprezentować opowieśćzdjęcie inscenizacja 2014 o historii. Jest słoneczne lato 1939 roku, życie w Polsce toczy się normalnym rytmem, choć coraz częstsze są obawy, co do przyszłości kraju ...” - mówił zaczynając inscenizacje narrator Dionizy Krawczyński ze Stowarzyszenia „Jodła” z Kielc. Tegoroczna inscenizacja historyczna przedstawiała przede wszystkim działania związane z Akcją „Burza”, gdzie mogliśmy zobaczyć między innymi bitwę o Radoszyce. Nie zabrakło również historii związanych z działaniami konspiracyjnymi na Konecczyźnie.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2014 R.

KUŹNICE KONECKIE - 2017 R.

|

Tegoroczne Kuźnice Koneckie mające swoją osiemnastązdjęcie KUŹNICE KONECKIE 2017 - SOBOTA już edycję okazały się wielkim sukcesem. Mimo bardzo wymagającego logistycznie pierwszego dnia i kapryśnej pogody, zarówno pierwszy, objazdowy dzień jak i drugi – stacjonarny w Końskich, okazał się wydarzeniem na miarę swojej edycji. Było radośnie, kolorowo, różnorodnie i… wspólnie. Była to najliczniejsza edycja pod kątem uczestników ze wszystkich dotychczasowych edycji.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2017 R.

KUŹNICE KONECKIE - 2013 R.

|

W ramach tegorocznych „Kuźnic Koneckich 2013” zdjęcie kuźnice folk festodbył się III Powiatowy Festiwal Folklorystyczny – Folk Fest 2013. Organizatorami Festiwalu było Starostwo Powiatowe w Końskich, przy współpracy Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu - „Wszechnica Konecka”. Dyrektorem Festiwalu została Małgorzata Pasek, a w Jury zasiadali: Krzysztof Stachera – przewodniczący, oraz Katarzyna Sorn i Adam Kubka – członkowie. Do tegorocznego Festiwalu zgłosiło się 8 Zespołów, wśród których znaleźli się:

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2013 R.

KUŹNICE KONECKIE - 2016 R.

|

Pierwszy dzień tegorocznych zdjęcie KUŹNICE KONECKIE 2016Kuźnic Koneckich odbył się na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Dla gości zaplanowano wiele atrakcji. Jedną z nich była prezentacja i pokaz XIX-wiecznej techniki fotograficznej „mokrego kolodionu”, o której opowiadał Tomasz Swatek z Atelier Historycznego z Lublina. Pokazowi towarzyszyła wystawa prac.

„Fotografia srebrowa, to dziś już raczej fotografia kolekcjonerska i artystyczna. Chciałbym podkreślić, że jakość obrazu wykonana w tej technice jest bardzo wysoka. To pojedyncze, niezwykłe egzemplarze, wymagające dużego skupienia i wysiłku” - zaznaczał Tomasz Swatek.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2016 R.

KUŹNICE KONECKIE - 2012 R.

|

14 lipca 2012 roku na terenie Zabytkowego zdjęcie festiwal folk festZakładu Hutniczego w Maleńcu, samorządowej jednostki kultury, zainaugurowano XIII Kuźnice Koneckie. W pierwszym dniu wydarzenia odbył się „Festiwal Falk Fest 2012”, w którym udział wzięło 9 zespołów śpiewaczych, a były to:

  1. ROGOWIANKA – kierownik zespołu – Krystyna Ziemnica, zespół liczy 11 osób, w 2011 roku obchodził 25 – lecie istnienia, gmina Końskie, powiat konecki.

  2. GĄSOWIANKI – kierownik zespołu – Helena Motyka, zespół liczy 8 osób, zespół wznowił działalność w 2002 roku, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, powiat szydłowiecki.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE - 2012 R.