loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

SOSW w Baryczy w akcji „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”

|

W związku z dramatyczną sytuacjązdjęcie ucznia SOSW w Baryczy segregujący dary dla Ukraińców w jakiej znalazła się ludność Ukrainy dyrekcja, pracownicy, uczniowie oraz rodzice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy włączyli się do akcji „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”. W dniach: 01.03 – 04.03.2022r. odbyła się zbiórka darów, w którą włączyli się wszyscy nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice oraz przyjaciele Ośrodka. Udało się zebrać najbardziej potrzebne rzeczy: środki higieny osobistej, środki czystości, środki opatrunkowe, podstawowe leki pierwszej pomocy, latarki, baterie do latarek, zapałki, wkłady do zniczy (zamiast świec), ciepłe rzeczy – skarpety, śpiwory, koce, pościel oraz  jedzenie – konserwy, długoterminowe zapakowane pieczywo, zupy w proszku, dania typu instant, żywność suchą, makarony, kasze, słodycze, czekolady, odżywki i mleko oraz soczki dla dzieci, wodę butelkowaną.

 

Odzew społeczności szkolnej był ogromny. W ciągu zaledwie czterech dni udało się zebrać 27 dużych kartonów darów. Wszystkie produkty były na bieżąco segregowane, spakowane kartony opisane w języku polskim i języku ukraińskim.

W sobotę 5 lutego w porozumieniu z koordynatorem zbiórki ze Starostwa Powiatowego w Końskich wszystkie dary zostały przewiezione dla potrzebujących uchodźców do Sielpi. Oprócz zbiórki rzeczy zorganizowana została również zbiórka pieniędzy z której udało się zakupić  50 szt. ręczników, 67 par klapek i ciapci dla dzieci i kobiet oraz 10 dużych misek, potrzebnych dla uchodźców z Ukrainy. Cała społeczność Ośrodka jest ogromnie poruszona rozmiarem tragedii ludności Ukrainy, dlatego też na terenie internatu w Baryczy są przygotowane miejsca na przyjęcie uciekających przed wojną.

SOSW w Baryczy