loga aloga bloga c

             RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH   bip   logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Nagrody & wyróżnienia

ROK 2018

Przyjaciele Kuźnic – A.D. 2018

zdjęcie Zaklad Piekarniczo-Cukierniczy StępieńGrzegorz Stępień – Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Jerzy Stępień, Grzegorz Stępień. Chleb to nie tylko podstawa naszego codziennego wyżywienia. Ma również wymiar symboliczny, każe nam postrzegać piekarza jako osobę o szczególnych walorach. W przypadku naszego laureata tak właśnie jest. Jego pieczywo jest jak on sam. To jest po prostu bardzo dobre pieczywo! Bo o jakości pieczywa nie decyduje tylko algorytm. Piekarz, to stan umysłu. Pan Grzegorz jest twórcą produktu regionalnego pod nazwą „Podkówki koneckie”. Rogaliki w kształcie podkowy wielokrotnie promowały powiat konecki. Zjadały się na wielu imprezach plenerowych w całym województwie, a nawet dotarły na Litwę. Można więc pokusić się o parafrazę, że powiat konecki ma swój smak.

TKN – 24 - Tkn24.pl to nowoczesny multimedialny zdjęcie TKN24.PLportal informacyjny powiatu koneckiego. Twórcy stawiają na szybkość i jakość przekazywanych informacji, prezentując przy tym wysoki kunszt dziennikarski. Przebojem wdarli się na lokalny rynek medialny, wypełniając istniejącą niszę. Formuła okazała się strzałem w dziesiątkę i zyskała wielu odbiorców. Zresztą, kto w powiecie koneckim nie zagląda na TKN 24….??? Dzięki pasji dziennikarskiej oraz zaangażowaniu zespołu redakcyjnego, możemy niemal natychmiast dowiedzieć się o wydarzeniach, które właśnie miały miejsce.

zdjęcie TOSCANACentrum Ogrodnicze „Toscana” – Danuta Bednarczyk - To prawdziwe królestwo flory. Na każdym kroku widać rękę właścicielki – rękę do kwiatów. Powszechnie wiadomo, że rośliny to istoty czujące, ale nie każdemu odwzajemniają swoje uczucia… Pani Danuta kocha to, co robi, jest prawdziwą pasjonatką. Trywializując można powiedzieć, że prowadzi biznes i sprzedaje rośliny – ale nie, ona obdarowuje klientów roślinami, przyjmując w zamian gratyfikację finansową. Niby to samo, a nie to samo. Różnica nie tylko semantyczna.

Ks. prof. Stanisław Łabendowicz - To tuziemiec, zdjęcie KS. Stanisłąw Łabentowiczczłowiek rodem stąd, nasz dobry duch. Syn tej ziemi, człowiek wielu talentów i pasji. Jest wykładowcą i profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II; wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Jest również dyrektorem Instytutu Teologicznego w Radomiu oraz dyrektorem Wydziału Katechetycznego w Radomiu. Tytuł przyjaciela „Kuźnic Koneckich” zaskarbił sobie, wprowadzając nas w arkana mszy łacińskiej i każdy, kto jest uczestnikiem tego wydarzenia, ma wrażenie że doświadcza prawdziwej tajemnicy eucharystii. Łacina dla wielu z nas jest językiem martwym, jest reliktem przeszłości… Zapominamy jednak, że to uniwersalny kod naszej cywilizacji – cywilizacji łacińskiej. Bodaj najgenialniejszego  tworu ludzkiej myśli i czynu. Ksiądz Profesor wprowadza nas w tę tajemnicę. Bóg zapłać! A od nas skromny tytuł „Przyjaciela Kuźnic”. Mamy nadzieję, że dla Księdza Profesora będzie to miła pamiątka od nomen omen ab Amicis (czytaj: przyjaciół), żeby pozostać w „łacińskiej konwencji”.

zdjęcie Inżynieria wodnaInżynieria Wodna Końskie – Ryszard Herman, Leszek Dzwonek, Zbigniew Duran - Trudno powiedzieć, czy Panowie byli fanami kultowej produkcji filmowej PRL-u, pod tajemniczo brzmiącym tytułem: „Hydrozagadka”? Niemniej jednak, nigdy do końca nie wiadomo, co legło u podstaw naszych życiowych wyborów. Być może wprawny psychoanalityk odnalazłby tu podświadome asocjacje. W każdym razie, żeby prowadzić działalność gospodarczą w tej branży, trzeba mieć know how i high-tech. Laik z pewnością zatonie, zanim pojawi się woda. A oni, realizując olbrzymie inwestycje, utrzymują się na powierzchni — i nie jest to dryf bynajmniej.

Diamenty Marki Koneckiej – A.D. 2018

Jan Kowalczyk - Śmiało można zaryzykować tezę, że tegoroczne diamenty „Marki Koneckiej” przypadły artystom. Pan Jan, pomimo że odlewnik, to arkana giserskie wzniósł na takie wyżyny, że w swej „alchemicznej kuźni” tworzy prawdziwe dzieła sztuki, zamieniając szarą materię w złoto — no może nie dosłownie, ale w cenne złotówki na pewno. Bo artysta musi z czegoś żyć. Od nas Panie Janie diament.

Tadeusz Czarnecki - W zasadzie trudno powiedzieć, zdjęcie Tadeusz Czarneckiczy bardziej jest poetą malarstwa, czy malarzem poezji. Wszystko u niego jest przesiąknięte sztuką. Jak to u artysty, nie ma podziału, że tu jest sacrum, a tam profanum. I wszystko ma wymiar metafizyczny — a Biłasówka, to tylko zmaterializowany stan duszy Tadeusza, emanacja jego bogatego wnętrza… Dlatego wszyscy czujemy się tam, jak u siebie, obcując – nie bójmy się tego słowa – kulturą wysoką, z twórcami najwyższych lotów. Dzięki Tadeuszowi stajemy się lepszymi wersjami samych siebie.

zdjęcie Piotr SalataPiotr Salata - Choć ostatnio przedzierzgnął się w menadżera kultury, to trzeba przyznać – że robi to koncertowo, wręcz śpiewająco. Podobno z rozkoszą słucha się jego poleceń służbowych, które są jak balsam dla ucha. Bo tembr głosu Piotra ma takie widmo akustyczne, że wprawia w rezonans wszystkie formy życia na tej planecie. Charyzmatyczny dyrektor i wokalista, człowiek instytucja. Nic dodać, nic ująć – prawdziwy diament o szlifie brylantowym. Karatów nie będziemy mu wypominać.

„Alchemik konecki”

Jolanta Grochal – Centrum Opracowań MALENIEC - zdjęcie Jolanta Grochal„Alchemik Konecki” to nagroda przyznawana przez Powiatowe Forum Pracodawców. Tegorocznym laureatem tego gremium jest Pani Jolanta Grochal i jej firma: Centrum Opracowań Maleniec Sp. z o.o. W zasadzie Centrum Opracowań Maleniec, to Jolanta Grochal. Kobieta przedsiębiorcza, ale przede wszystkim kobieta ze wszystkimi pozytywnymi konotacjami tego słowa. „Alchemik  konecki” to nagroda za przekuwanie idei w rzeczywistość. Pani Prezes idealnie wpisuję się w formułę tej nagrody. Jakże symboliczne jest miejsce, w którym się znajdujemy. Zabytkowy Zakład Hutniczy, gdzie czas się zatrzymał – a po sąsiedzku nowoczesna, dynamiczna, progresywna firma. Samo życie pisze takie metafory. Firma powstała w roku 1997, w czasie, kiedy rynek budowlany w Polsce otwierał się dla firm zachodnich. W początkowej fazie produkcja, czyli m.in. kotwy transportowe, zawiesia linowe, elementy złączne, konstrukcje stalowe, wysyłane były przede wszystkim na eksport do krajów zachodnich. W ciągu ponad 20 letniego funkcjonowania firmy Centrum Opracowań Maleniec pozyskało klientów na rynku polskim i obecnie sprzedaż w Polsce dorównała eksportowi. Firmy wykonawcze, zakłady prefabrykacyjne stosują produkty w obiektach komercyjnych i mieszkaniowych, budownictwie lądowym i infrastrukturalnym. Nagrodę odebrał przedstawiciel zakładu Marek Jańczyk

„Kowal Losu”

zdjęcie Komitet OrganizacyjnyKomitet Organizacyjny Pikniku Rodzinnego „Rodzina Rodzinie” w Stąporkowie - „Kowal losu” to nagroda przyznawana przez Powiatowe Forum Wolontariatu, za działalność charytatywną i bezinteresowną pomoc potrzebującym. Kapituła nagrodę przyznała Komitetowi Organizacyjnemu Pikniku Rodzinnego w Stąporkowie. Po raz ósmy dobrzy i wrażliwi ludzie ze Stąporkowa są organizatorami pikniku, którego celem jest pomoc potrzebującym dzieciom. Przy Kościele Parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Stąporkowie odbywa się już 8  edycja Pikniku rodzinnego „ Rodzina rodzinie”. W 2011r. lokalny stąporkowski przedsiębiorca Paweł Książek wpadł na pomysł, by wspólnie z przyjaciółmi zrobić coś wyjątkowego. I – udało się! W ciągu kolejnych lat do komitetu organizacyjnego dołączali inni mieszkańcy Stąporkowa i okolic. Dziś wiemy, że w Stąporkowie Rodzina rodzinie pomoże z pewnością, a życie wielu rodzin nabiera innego wymiaru. Zebrane podczas pikniku pieniądze przeznaczane są  na wypoczynek dzieci z biednych rodzin, ale również dla ludzi przewlekle chorych. Impreza corocznie odbywa się na  placu przy Kościele parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny za zgodą proboszcza Zenona Kiciora, który jest jednym z jej organizatorów  .

Gwóźdź sezonu

Mikołaj Wróbel - Kapituła „Gwoździa sezonu” za wydarzenie zdjęcie Nagroda Gwóźdź Sezonuartystyczne minionego roku, główną nagrodę przyznała Mikołajowi Wróblowi za film pt.: „Efekt domina”. Film zdobył dwie nagrody na British International Amateur Film Festival w Wielkiej Brytanii i zyskał uznanie międzynarodowego jury. Mikołaj jest tegorocznym maturzystą — człowiekiem młodym, ale za to doświadczonym filmowcem, z paradoksalnie z dużym stażem i osiągnięciami. Mówiąc metaforycznie, jego portfolio pęka w szwach. Te nagrody, to nie incydent, ale kolejny etap w pracy twórczej. Talent to tylko energia potencjalna. Pasja jest energią kinetyczną, która pcha nas w nieznane, czasem narażając na dyskomfort, ale co to dla pasjonata. Bo praca jest zmaganiem się, pokonywaniem oporu materii wszelakiej. A sukces… Cóż, sukces to tylko skutek uboczny, a nie cel sam w sobie. Obserwując Mikołaja, wiemy, że on już znalazł swoje drzwi, wszedł w nie, i jest u siebie. My czekamy na kolejne produkcje, i deklarujemy w ciemno, że kupimy bilet do kina na nowy film Wróbla.

ROK 2017

zoz 2017

Podczas XVIII Edycji Kuźnic Koneckich wręczony został również "Diament" Marki Koneckiej, przyznawany za wybitne osiągnięcia. To szczególne wyróżnienie trafiło do Specjalistycznego Szpitala im. św. Łukasza w Końskich, który może poszczycić się wysoko rozwiniętą specjalistą usług, w tym nowoczesną pracownią hybrydową na oddziale chirurgii naczyń.

 

radoszyce 2017

Przyznany został tytuł "Przyjaciela Kuźnic", którym Zarząd obdarował Gminę Ruda Maleniecka, na terenie której od początku odbywał się pierwszy dzień wydarzenia, Stowarzyszenie "Radosze" z Radoszyc, którzy wspierali poprzednie edycje odbywające się w Galerii Sztuki "Biłasówka" w Radoszycach oraz Auto-Komis Daniel Zych z Rudy Białaczowskiej.

cz f 2017

Środowisko przedsiębiorców zrzeszonych w Powiatowym Forum Pracodawców wyróżniło tytułem "Alchemika" konecką firmę PPHU Prasmet Stacja Paliw Orlen Ryszarda Żyszczyńskiego, zaś Międzyszkolne Forum Wolontariatu uznało "Kowalem Losu" akcję "MOTO SERCE", promującą idee krwiodawstwa, a prowadzoną przez motocyklistów zrzeszonych w "Czarnej Flocie".

Podczas gali wręczone zostały też "Gwoździe Sezonu", wyróżnienia przyznawane przez środowisko dziennikarskie i artystyczne dla osób wyróżniających się w dziedzinie animacji społeczno-kulturalnych oraz w szeroko rozumianej kulturze. Te trafiły do: Piotra Salaty i Pauliny Tarasińskej, ale też redaktor Echa Dnia" Marzeny Kądzieli za jej ubiegłoroczny benefis, który jednomyślnie okrzyknięty został najlepiej zorganizowanym wydarzeniem kulturalnym.

salata 2017  tarasinska 2017