loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Paweł Goraj - Administrator
Wizyta posła Lipca w starostwie

Przy okazji pobytu posła Krzysztofa Lipca w Końskich, na zdjeciu poseł Krzysztof Lipiec ze starosta koneckim po spotkaniach z mieszkańcami miasta na targowicy starosta zaprosił lidera świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości do siedziby starostwa powiatowego.

Po krótkiej odprawie w gabinecie starosty, podczas której omówiono bieżące sprawy związane z działaniami lokalnego samorządu i inwestycjami prowadzonymi przez Powiat Konecki, poseł Lipiec zapoznał się z postępem prac przy adaptacji IV piętra budynku.

Sprawna i terminowa realizacja tego zadania możliwa była dzięki znacznemu wsparciu z budżetu  w ramach rządowego programu inwestycji lokalnych- podkreślił starosta Grzegorz Piec.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Wizyta posła...

3  2

fot.arch. Starostwo Powiatowe w Końskich

linia

Dobrze wydane pieniądze
 

Dzięki środkom z Rządowego Programu Inicjatyw na zdjeciu starosta konecki wraz z naczelnikiem wydzialu inwestycji i mienia ogladaja remontowane 4 pietroLokalnych możliwe jest zrealizowanie wielu potrzebnych mieszkańcom inwestycji. Powiat Konecki wykorzystał to wsparcie w najlepszy, jak się wydaje sposób, poprawiając warunki lokalowe Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Prace na czwartym piętrze budynku starostwa są już na „ostatniej prostej”, wszystko realizowane jest terminowo. Jakość wykonania też nie budzi zastrzeżeń – jak zgodnie podkreślają zgodnie starosta Grzegorz Piec i odpowiedzialna za powiatowe inwestycje naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia Barbara Panek.

Poradnia do nowych pomieszczeń wprowadzi już wkrótce. Placówka do tej pory funkcjonowała w warunkach zupełnie nie spełniających współczesnych standardów, co znacząco utrudniało jej prawidłowe działanie. Nowe warunki lokalowe znacząco wpłyną na organizację i komfort pracy. Bez problemu dostaną się teraz do nowej siedziby poradni osoby niepełnosprawne, korzystając z parkingu i przystosowanej windy.

Dobrze, że dzięki wsparciu rządowego programu możliwe było zrealizowanie tak ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Dobrze wydane...

2  3  4

5  6  7

fot.arch. Starostwo Powiatowe w Końskich

 linia

Coraz bliżej finału

Zbliżamy się wielkimi krokami do finału remontu IV na zdjeciu czlonek zarzadu powiatu ogladajacy prace remontowe budynku starostwapiętra Starostwa Powiatowego w Końskich. Jak mogliśmy się przekonać prace są już na bardzo zaawansowanym etapie wykończeń na całej długości wspomnianego piętra.

„Podkreślmy, że IV piętro Starostwa Powiatowego w Końskich, od momentu jego przejęcia przez urząd, nigdy nie było użytkowane i remontowane. Dziś znajdujemy się w końcówce kompleksowego remontu tej kondygnacji. Głównym celem tego przedsięwzięcia, jest oczywiście przeniesienie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Końskich, gdzie nie ma absolutnie warunków na jej dalszą działalność. (...)

Remont przeprowadzamy dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 2,5 mln. zł. Co warto zaznaczyć, umowa z wykonawcą została podpisana w grudniu 2021 roku, a dziś jesteśmy na etapie niemalże końcowym. Harmonogram prac nie jest zagrożony i myślę, że na koniec listopada 2022 roku obiekt zostanie oddany. Sama Poradnia będzie przeniesiona i zacznie działać od 1 stycznia 2023 roku. Uważam, że to bardzo dobrze ulokowane środki dzięki którym, dzieci i pracownicy Poradni będą mogli pracować w godnych warunkach” – podkreślał Jarosław Staciwa – członek Zarządu Powiatu Koneckiego.  

„Pomoc Starostwa Powiatowego w Końskich z przeniesieniem naszej siedziby jest wręcz niesamowita. Nareszcie dzieci i młodzież, ale również cała kadra Poradni będzie mogła pracować w odpowiednich warunkach. Tu znajdziemy wreszcie windę, łazienki dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz dość znaczną liczbę pokoi, w których jednocześnie będą mogli pracować psycholodzy i pedagodzy, bo warunki lokalowe na to po prostu pozwalają. Każdy kto będzie potrzebował naszej pomocy nareszcie, bez ograniczeń będzie mógł tu przyjechać i bez najmniejszych utrudnień architektonicznych dostać się do naszej Poradni. To po warunkach, w których obecnie funkcjonujemy prawdziwy komfort i inna, zdecydowanie przyjazna i komfortowa atmosfera pracy. Serdecznie dziękujemy Zarządowi i wszystkim radnym, za stworzenie takiej możliwości” – podkreślała Monika Zielińska – dyrektor Poradni Psychoogiczno – Pedagogicznej w Końskich.

                                                                               Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Coraz bliżej finału

  3  5  6

ogloszenie

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich

 linia

 

Coraz bliżej finału prac adaptacyjnych w starostwie

Jak informowaliśmy na początku zdjęcie starosty i wojewody na przegladzie 4 piętraroku na IV piętrze budynku starostwa Powiatowego w Końskich trwają prace adaptacyjne. Remont pomieszczeń z których niebawem będzie korzystała Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna przebiega zgodnie z harmonogramem. Powoli znika klimat nadgryzionych zębem czasu pomieszczeń biurowych dawnego „Zamtalu”, a w to miejsce pojawiają się nowe, starannie wykończone wnętrza. Zapewnienie sprawnego przebiegu prac jest możliwe dzięki wsparciu z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2,5 mln złotych.

Przy okazji wizyty w naszym powiecie Przewodniczącego Świętokrzyskiego Sejmiku Wojewódzkiego Andrzeja Prusia, gospodarz obiektu Starosta Konecki Grzegorz Piec, zaprezentował stan zaawansowania prac remontowych. Obecna sytuacja jednoznacznie wskazuje na to, że konecka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przeniesie się do nowego lokum zgodnie z planem.

Adam Kubka

linia 

Remont w starostwie rozpoczęty

W dniu 29 grudnia 2021 roku została zdjęcie Jarosława Staciwy i przedstawiciela firmy w dniu podpisania umowy na remontpodpisana umowa z wykonawcą prac adaptacyjnych IV piętra budynku Starostwa Powiatowego w Końskich. Powierzchnia nie wykorzystywana do tej pory posłuży jako nowa siedziba Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, która już od wielu lat boryka się z problemami lokalowymi. Wykonanie kosztownych prac remontowo i adaptacyjnych będzie możliwe dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych, dającemu możliwość dofinansowania w kwocie 2,5 mln złotych.

Pełną funkcjonalność tej powierzchni gwarantuje możliwość dostania się na IV piętro windą od strony parkingu za budynkiem starostwa, gdzie są przygotowane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Prace ruszyły tuż po świętach, więc nowe, długo wyczekiwane lokum dla poradni będzie gotowe już wkrótce.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Remont w starostwie...

2

4  3  5

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich

 linia

Dobra wiadomość dla koneckiej poradni!
 

zdjęcie Mateusz Morawiecki - premier  zarzad powiatu koneckiego

Premier Mateusz Morawiecki złożył podpis pod decyzją o wydatkowaniu środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym samym do województwa świętokrzyskiego trafi ponad 73 mln złotych, obejmując wsparciem powyższego Funduszu aż 66 samorządów. Miło nam zakomunikować, że wśród tych beneficjentów znalazł się Powiat Konecki, otrzymując znaczącą kwotę 2.500.000,00 zł. Środki te mają zapewnić realizację odpowiednich warunków dla osób korzystających z usług Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, jednostek organizacyjnych poprzez przebudowę budynku starostwa.

Przypomnijmy, że obecnie, wspomniana poradnia ulokowana jest w wynajmowanym budynku sprzed 1970 r., bez windy i podjazdów i posiada za małą powierzchnię. Kompleksowa przebudowa dwóch pięter, w tym przebudowa pomieszczeń pod salę konferencyjną, poprawi warunki obsługi klienta i zapewni komunikację dla osób niepełnosprawnych. Umożliwi też lepsze warunki dla organizowania stacjonarnych sesji rady powiatu oraz innych spotkań w siedzibie starostwa.

Zarząd Powiatu w Końskich, na czele ze Starostą Koneckim – Grzegorzem Piecem składa podziękowanie Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za pozytywną odpowiedź na wcześniej złożony wniosek w tej sprawie przez samorząd naszego powiatu.

Marian Wikiera