loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Agroturystyka

|

STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNO-AGROTURYSTYCZNE "NAD CZARNĄ"

w RUDZIE MALENIECKIEJ

GRUSZKA 5


GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE I EKOTURYSTYCZNE
MARIANNA I WIKTOR CISZEK
PREZES STOWARZYSZENIA TURYSTYCZNO - AGROTURYSTYCZNEGO "NAD CZARNĄ"
GRUSZKA 5


Ekologiczne gospodarstwo rolne z atestem PTRE. Do dyspozycji gości 4 pokoje 3-5 osobowe z łazienkami, prysznicem, WC.
Okolica: las bogaty w runo, rzeka - 8 km, zalew - 16 km (Sielpia).
Gospodarze oferują produkty ekologiczne z własnego gospodarstwa. Goście mogą zaopatrzyć się w owoce, warzywa, owoce jagodowe, miód, zboża. Wolny czas można wypełnić pracą w gospodarstwie, organizować wycieczki piesze, rowerowe i konne po okolicy.
Możliwy przyjazd z własnym zwierzęciem.
STARY JANÓW - PENSJONAT
ARKADIUSZ ŁYCZEK
Stary JANÓW 5A,

tel. rezerwacje: +48 666 84 14 84
tel. do pensjonatu: +48 41 34 41 859
26-200 STĄPORKÓW


Gospodarstwo położone nad zalewem. Serdecznie zapraszamy na wypoczynek/wczasy/weekend do Starego Janowa, położonego nad zbiornikiem wodnym w Janowie, na rzece Czarnej, wśród lasów i pięknej przyrody. Nasz pensjonat położony jest na skraju lasu, przy jeziorze, w ekologicznie czystym i malowniczym województwie świętokrzyskim.

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
JOANNA I EDMUND WOJNA
HUCISKO, UL. LEŚNA 2A
26-220 STĄPORKÓW
TEL. (041-prefiks) 374 24 58


Gospodarze oferują 2 pokoje dwuosobowe, dwa domki dla 4-5 osób, pole namiotowe, łazienkę. Istnieje możliwość skorzystania z gotowych posiłków. Specjalność gospodarstwa - ryba z własnej hodowli. Gospodarstwo położone na skraju lasu. W odległości 1 km znajduje się kąpielisko. Oferta całoroczna.

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE "MŁYN NAD BARBARKĄ"
BARBARA KOLASIŃSKA - DANIELAK
RUDZISKO 7
26-260 FAŁKÓW
TEL. (044 - prefiks) 787 37 58; FAX (044 - prefiks) 787 37 59;
TEL KOM. 0605 086 386


Stary, drewniany młyn z początku XX wieku. Nad malowniczą, pełną ryb rzeką Barbarką. Siedlisko przy młynie wybudowane w 2000 roku. Duże, przestronne w stylu "dworku" z salą biesiadną i piecem chlebowym. Do dyspozycji gości trzy pokoje z kominkami, łazienkami oraz kuchnią. Dojazd prywatną drogą przez most przy 200 - letnim wiązie. Całość położona poza wsią, intymnie, z poczuciem przestrzeni, spokoju i dalekiego horyzontu z Diablą Górą na zachodzie (historyczne miejsce związane z majorem Hubalem). Wokół życzliwi ludzie z poczuciem humoru, także przy piwie u Kowalskich w sklepie. Kraina miodem i mlekiem płynąca. Dosłownie. Świeże jaja, kaczki, indyki, a nawet szare gęsi, rzadko dziś spotykane w hodowli. W pobliskiej wsi strusie, a w rzece bobry i raki. Grzyby, jagody, żurawiny, maliny to wszystko na wyciągnięcie ręki w pobliskich lasach. Pachnące, przepyszne powietrze sprawia, iż czujemy przypływ energii, spokoju, uśmiechu i radości życia. Rowerowe wycieczki w cztery strony świata pozwolą na odkrycie jeszcze wielu urokliwych miejsc i poznanie frapujących ludzi. Żyje tu ludowy rzeźbiarz, który struga piękne ptaszki i pani Tereska, dziergająca modne i niemodne sweterki, po naukę szydełkowania musimy udać się do położonej w środku lasu gajówki, a tam.....? W młynie pyszne dania - karp z kurkami w śmietanie z własnego stawu hodowlanego, podaje do stołu sam gospodarz młyna. Biesiadnik, animator życia towarzyskiego, człowiek o stu pomysłach co by tu dzisiaj grilować. I wreszcie pani Barbara znad barbarki z dumą przedstawiająca się "Pani Młynarzowa", której mottem życia jako prawnika jest "prawo do szczęścia i szczęście do prawa". Tutaj możemy wypoczywać i bawić się w weekendy, w święta, przez cztery pory roku. Tutaj możemy być samotni i towarzyscy. Przeleżeć przy kominku na obojętnie wybranym boku i poznawać wszystko wokół co się rusza.
A zatem: zapraszamy na ryby, grzyby i lwy-by.
STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNO-AGROTURYSTYCZNE "NAD CZARNĄ"
BARBARA GUSTAVSSON
KAMIENIEC
26-330 ŻARNÓW
TEL (044 - prefiks) 757 73 34


Samodzielny segment domu z 9 miejscami noclegowymi, z kuchnią i łazienką wyłącznie dla gości. Kuchnia w pełni wyposażona. Możliwość robienia przetworów domowych z grzybów i jagód leśnych zebranych w lesie otaczającym dom.
Gospodyni domu prowadzi szeroki wachlarz dań z różnych stron świata. Obiady lub całodzienne wyżywienia do uzgodnienia (również kuchnia dietetyczna).
W obrębie gospodarstwa mieści się hodowla drobiu. Dzieci i zwierzęta mile widziane. Rozmawiamy w języku polskim, szwedzkim i angielskim.
STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNO-AGROTURYSTYCZNE "NAD CZARNĄ"
GOSPODARSTWO WIKTORA GŁOGOWSKIEGO
STRZĘBOSZÓW 16
26-242 RUDA MALENIECKA
TEL. (041 - prefiks) 373 12 98


Gospodarstwo posiada do wynajęcia przystosowany pokój z 3 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji gości jest również w pełni wyposażona kuchnia z możliwością gotowania jak i robienia przetworów z bogatego runa leśnego zebranego z pobliskich lasów. Istnieje możliwość wykupienia obiado-kolacji.
Gospodarstwo jest ogrodzone i posiada zaplecze rekreacyjne. Do dyspozycji gości jest łazienka z natryskiem.
Gospodarstwo jest rozbudowywane i do dyspozycji gości oddane będą jeszcze trzy pokoje.
STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNO-AGROTURYSTYCZNE "NAD CZARNĄ"
"BERKANA" GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
HENRYKA SOKOŁOWSKA I NATALIA HERETYK
STRZĘBOSZÓW 18
26-242 RUDA MALENIECKA
TEL. (041 - prefiks) 373 15 01


Wieś Strzęboszów położona jest wśród łąk, lasów i pól z dala od ruchliwych szlaków komunikacyjnych.
Dla naszych Gości został przeznaczony w całości przytulny, drewniany dom z werandą z 1933 roku o powierzchni 55 m2 z siedmioma miejscami noclegowymi, czynny przez cały rok. W domu mieści się duży pokój i kuchnia z piecem kaflowym oraz łazienka z wanną i prysznicem, bieżącą ciepłą i zimną wodą oraz WC.
Dom został utrzymany w oryginalnym stylu i wystroju. Otacza go ogrodzony teren o pow. 2350 m2 z ukwieconym ogrodem. W zakątku ogrodu, przy oczku wodnym, znajduje się tzw. "letnia kawiarenka" z malowniczym widokiem na zachodzące słońce.
Gospodarstwo posiada dla swoich gości leżaki, sprzęt ogrodowy oraz cztery rowery rekreacyjne.
Istnieje możliwość całodziennego wyżywienia lub tylko obiadów. Gospodynie oferują do wyboru kuchnię regionalną, tradycyjną, wegetariańską lub dietetyczną.
Kuchnia dla gości wyposażona jest w kompletny sprzęt gospodarstwa domowego (lodówka, kuchenki, roboty kuchenne, sokownik, garnki, naczynia) - można więc robić przetwory z grzybów i leśnych owoców.
W domu znajduje się pokaźna biblioteczka z beletrystyką oraz bajki dla dzieci i książki ezoteryczne. Jest również telewizor, radiomagnetofon wraz z kolekcją nagrań muzyki relaksującej, rozrywkowej i klasycznej.
Podczas pobytu w "Berkanie" goście mogą zapoznać się z podstawowymi metodami naturalnego uzdrawiania oraz osobiście doświadczyć kontaktu z uzdrawiającymi siłami natury, czy też uczestniczyć w seansie bioterapeutycznym. W tą podróż bliżej natury, oraz w głąb siebie poprowadzi Cię bioterapeutka, nauczycielka i mistrzyni Reiki.

STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNO-AGROTURYSTYCZNE "NAD CZARNĄ"
EWA I KRZYSZTOF PANASIUK
CIEKLIŃSKO
26-242 RUDA MALENIECKA
TEL. (041 - prefiks) 372 76 42; 375 12 17; 372 51 83


Do dyspozycji gości przeznaczony jest pokój 4 osobowy z łazienką i samodzielny dom dla sześciu osób. Oferowane jest całodzienne wyżywienie. Można również samodzielnie wykonywać własne przetwory z zebranego runa leśnego. Na terenie gospodarstwa znajdują się zarybione stawy.
 

 


GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
BARBARA I WOJCIECH GÓRAL
BARYCZ 19A
26-200 KOŃSKIE
TEL. (041-prefiks) 372 74 86


Państwo Góralowie zapraszają do swojego gospodarstwa na wypoczynek w ciszy i spokoju oraz miłej, rodzinnej atmosferze. Gospodarstwo położone nad rzeką i niewielkim rozlewiskiem w sąsiedztwie lasu. Do dyspozycji gości 2 pokoje dwuosobowe i 2 czteroosobowe. Oddzielna kuchnia bardzo dobrze wyposażona w sprzęt AGD; (kuchnia gazowa, lodówka, naczynia)Łazienka tylko do dyspozycji gości.

GOSPODARSTWO TURYSTYCZNO - AGROTURYSTYCZNE
KUCHARCZYK RENATA
BARYCZ 16A
26-200 KOŃSKIE
TEL. (041-prefiks) 372 74 86


Pani Kucharczyk dysponuje 5 pokojami trzyosobowymi. Oddzielna łazienka i WC do dyspozycji gości. Miła rodzinna atmosfera. Sąsiedztwo lasu, woda, spokój i czyste powietrze. Idealne warunki do rowerowych i pieszych wycieczek po okolicy.
Oferta całoroczna.
GOSPODARSTWO TURYSTYCZNO - AGROTURYSTYCZNE
EWA I CZESŁAW LASOTA
BARYCZ 57
26-200 KOŃSKIE
TEL. (041-prefiks) 372 76 13


Gospodarstwo położone na skraju lasu, cisza, spokój, świeże powietrze. W niewielkiej odległości rzeka o krystaliczno - czystej wodzie oraz staw. Możliwość wędkowania. Oferta całoroczna: 2 pokoje trzyosobowe, 1 dwuosobowy. Wyżywienie di uzgodnienia.POZOSTAŁE ADRESY GOSPODARSTW:

KRZYSZTOF GRZELA
BARYCZ 23
TEL. (041-prefiks) 372 61 46
JADWIGA MICHALSKA
BARYCZ 51
TEL. (041-prefiks) 372 62 35
TERESA SŁOWIK
BARYCZ 35
TEL. (041-prefiks) 372 74 86

Wszelkie podane adresy i nr. tel. mogły ulec zmianie