loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Aktualności

KGW „Wąsowianki” polecają pyszną gęsinę

Paweł Goraj - Administrator

„Święto Gęsiny”, to ostatnia w tym sezonie zdjęcie pań z KGW reprezentujących nasz powiat w Tokarniimpreza plenerowa zamykająca tegoroczny sezon zorganizowana przez Park Etnograficzny w Tokarni. Panie ze świętokrzyskich Kół Gospodyń Wiejskich wzięły udział w zmaganiach kulinarnych, w których motywem przewodnim był ten nieco zapomniany rodzaj mięsa. Wiele można przeczytać w dawnych księgach kucharskich o walorach gęsiny, ale niezwykle rzadko widuje się takie potrawy na współczesnych stołach. Niektóre regiony naszego kraju słyną z eksportu gęsiny głównie na rynki zachodnie, więc promowanie hodowli białej gęsi polskiej i wykorzystania jej w kuchni jest działaniem bardzo mile widzianym, zarówno przez hodowców, jak i konsumentów ceniących mięso wysokiej jakości.

Czytaj cały artykuł...KGW „Wąsowianki” polecają pyszną gęsinę

Tu można doskonalić swoje oko

Paweł Goraj - Administrator

Stanowiska, miejscowość w gminiezdjęcie strzelca przebranego w strój do paintballa Smyków, to tu powstała nowa strzelnica, na której można doskonalić swoje umiejętności w grze zespołowej, pod nazwą Paintball. Na pomysł wpadł Paweł Nowak, który postanowił ubogacić pomysł o dość pokaźnych rozmiarów, tor przeszkód. Paintball, to doskonała zabawa dla osób pasjonujących się szczególnie technikami militarystycznymi, myśliwskimi i sportowymi. Osoby zainteresowane tą formą spędzenia wolnego czasu mają u nas do swojej dyspozycji, przede wszystkim  odpowiednią przestrzeń i sprzęt ochronny oraz karabinki pneumatyczne, ze sprężonym powietrzem, wypełnione kulkami z farbą – podkreśla Paweł Nowak.

Czytaj cały artykuł...Tu można doskonalić swoje oko

Piękny jubileusz koneckiego „Neptuna”

Paweł Goraj - Administrator

W minioną niedzielę, 17 października zdjęcie pprzewodniczącego rady powiatu wręczającego symboliczny grawerton z okazji jubileuszu2021 roku piłkarze, działacze, sympatycy i zaproszeni goście, uczestniczyli w jubileuszu 75-lecia funkcjonowania Miejskiego Klubu Sportowego „Neptun” w Końskich. Nazwa klubu nawiązuje do zakładów odlewniczych funkcjonujących w naszym mieście w okresie międzywojennym i obowiązuje od 1973,czyli od momentu połączenia z Zamtalem Końskie. Pierwotnie klub powstał 75 lat temu jako Stal Końskie, a krótko w latach 1957-58 nosił nazwę KKS Końskie. Do największych osiągnięć piłkarzy w żółto - niebieskich barwach z pewnością należy gra w III lidze w sezonach 1979/1980 i 2008/2009.

Czytaj cały artykuł...Piękny jubileusz koneckiego „Neptuna”

Powiatowy Rajd Pieszy „Szlakiem Hubalczyków” już niebawem!

Paweł Goraj - Administrator

W sobotę 23 października zdjęcie plakatu z zaproszeniem do udziału w Rajdziebr. w miejscowości Zychy pod Radoszycami rozpocznie się zorganizowana, piesza wędrówka nowo wytyczoną trasą turystyczną do Cisownika w gminie Smyków pod nazwą Powiatowy Rajd Pieszy „Szlakiem Hubalczyków”. Wydarzenie to zakończy się happeningiem historycznym w tamtejszym skansenie. Zarówno trasa przemarszu, jak i termin nie są przypadkowe. Mają tworzyć odniesienie do wydarzeń, jakie miały miejsce na obszarze powiatu koneckiego jesienią 1939 r.

W Zychach jeszcze stoi dom– dawna gajówka Jana Barana, gdzie major Henryk Dobrzański „Hubal” przebywał ze swoim nielicznym wtedy oddziałem w październiku 1939r. Z tym miejscem wiążą się początki organizacyjne Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego i zaczątki tworzenia Okręgu Bojowego Kielce.

Wtedy rodziła się legenda o niezłomnym majorze i jego żołnierzach. W 2014 roku w Zychach został uroczyście odsłonięty pomnik, odwołujący się do tamtych czasów.

Czytaj cały artykuł...Powiatowy Rajd Pieszy „Szlakiem Hubalczyków” już niebawem!

Posiedzenie Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej

Paweł Goraj - Administrator

W czwartek, 14 października zdjęcie wszystkich uczestników z posiedzenia rady społecznejw siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich, odbyło się posiedzenie Rady Społecznej ZOZ w Końskich z udziałem Dyrekcji i przedstawicieli pracowników koneckiego szpitala, któremu przewodniczył Starosta Konecki Grzegorz Piec. W porządku obrad znalazły się sprawozdania z realizacji kontraktów z NFZ i stanu finansów za I półrocze 2021 r. Ważnym punktem było przedstawienie programu naprawczego dla Zespołu Opieki Zdrowotnej, który w zamierzeniu ma poprawić kondycję finansową naszej lecznicy. Bezpośrednim powodem stworzenia tego dokumentu była strata finansowa za 2020 rok na poziomie nieco ponad 2,5 miliona złotych.

Czytaj cały artykuł...Posiedzenie Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej

Uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 13 października 2021 roku, zdjęcie grupowe sceny i zaproszonych gości w dniu uroczystej gali z okazji DENna zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Starosta Konecki Grzegorz Piec, uczestniczył w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta gala, podczas której zostały wręczone odznaczenia i nagrody wyróżniającym się pedagogom z naszego województwa, odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Życzenia wszystkim nauczycielom złożyli parlamentarzyści senatorowie RP: Jarosław Rusiecki i Krzysztof Słoń, dyrektor generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki Sławomir Adamiec i Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Czytaj cały artykuł...Uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia i Nagrody Starosty Koneckiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Paweł Goraj - Administrator

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, zdjęcie z życzeniami dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowejna który cień rzuca pandemia Covid- 19. Zbliżamy się do Dnia Edukacji Narodowej zadając sobie pytanie, jaka forma nauczania będzie dominowała w roku szkolnym 2021/2022. Ostatni okres był trudnym czasem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Nauczanie zdalne i nauka hybrydowa wymagały nowych pomysłów i rozwiązań w zakresie organizacji pracy. Doceniając wysiłek pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały przyznane Nagrody Starosty Koneckiego dla następujących nauczycieli:

  • I LO w Końskich - Ewa Kuzak, Jolanta Janus i Dorota Pałgan,
Czytaj cały artykuł...Życzenia i Nagrody Starosty Koneckiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wyróżnienie dla II LO i podziękowania dla Starosty Koneckiego

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 6 października 2021r., w geoparku zdjęcie starosty i dyrektor szkoły wasyscie naczelnika wydziałuGEONATURA w Kielcach odbył się II Świętokrzyski Kongres Dwujęzyczności, podczas którego Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli złożył na ręce Beaty Salaty, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Końskich wyróżnienie za krzewienie dwujęzyczności w województwie świętokrzyskim. Podczas kongresu dr Artur Stępniak mówił o stanie prawnym i faktycznym edukacji dwujęzycznej na wszystkich szczeblach oświaty w Polsce w dobie zmian systemu szkolnictwa.

Czytaj cały artykuł...Wyróżnienie dla II LO i podziękowania dla Starosty Koneckiego

„Światowy Dzień Drzewa” nad zalewem Antoniów

Paweł Goraj - Administrator

Ciekawą formę miał obchodzony zdjęcie starosty i członka zarządu sadzących drzewko w gminie Radoszycew tym roku w gminie Radoszyce „Światowy Dzień Drzewa”. Nad malowniczo położonym zalewem Antoniów przygotowano scenę, na której program artystyczny zaprezentowały przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. Oprócz występów artystycznych, była to także okazja do zaprezentowania wystawy ponad stu najlepszych prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs „Czarodziejskie Drzewo”. Symboliczne hasło tegorocznej imprezy „Jedno dziecko, jedno drzewko” nabrało realnego wymiaru, gdy zaproszeni goście ruszyli, by zasadzić 69 drzew. Liczba ta odnosi się do liczby narodzin dzieci w 2020 roku - tylu nowych mieszkańców przybyło w gminie Radoszyce.

Czytaj cały artykuł...„Światowy Dzień Drzewa” nad zalewem Antoniów

Podsumowanie działalności Powiatowej Rady KGW w sezonie 2021

Paweł Goraj - Administrator

W sobotni wieczór, 9 października zdjęcie starosty i osób wręczajacych nagrody podczas podsumowania sezonu aktywności KGWw ZZH Maleniec spotkały się panie działające w Powiatowej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich. Była to doskonała okazja by podsumować działania w kończącym się sezonie. Przypomnijmy, że ostatnie miesiące to okres wzmożonej działalności i zaangażowania w propagowanie idei szczepień przeciwko Covid 19 w Ramach Ogólnokrajowego Programu Szczepień. Wiele KGW z naszego powiatu przygotowało festyny, by zachęcić mieszkańców swoich miejscowości do przyjęcia szczepionki poprawiającej odporność w obliczu nadchodzącej czwartej fali epidemii.

Czytaj cały artykuł...Podsumowanie działalności Powiatowej Rady KGW w sezonie 2021

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych „Sprawi Razem” Łosice 01-03.10.2021 r.

Paweł Goraj - Administrator

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka zdjęcie zwycięzców na podium podczas Mistrzostw Polski - sprawni razemSzkolno – Wychowawczego im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy po raz kolejny potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce. Zawody miały miejsce w miejscowości Jeziory na trasach lasu łosickiego. Odbyły się cztery biegi w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Grupa pierwsza – rocznik 2006 i młodsi, grupa druga – rocznik 2005 i starsi.

Paweł Makuch, uczeń klasy ósmej pobiegł na dystansie 1500m (grupa pierwsza ) w gronie 13 zawodników. Chłopiec stanął na podium i zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski. Damian Steinhof wystartował w grupie drugiej na dystansie 3000m razem z 19 innymi biegaczami.

Czytaj cały artykuł...Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych „Sprawi Razem” Łosice 01-03.10.2021 r.

Nie żyje były dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu - Henryk Pargieła

Paweł Goraj - Administrator

Henryk Pargieła był absolwentem Wydziału zdjęcie zmarłego Henryka PargiełyLeśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zaraz po ukończeniu studiów podjął pracę w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej o/Radom. Następnie pracował jako leśniczy w Nadleśnictwie Zwoleń, później jako adiunkt w Nadleśnictwie Niekłań. W latach 1969-1983 pełnił funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Barycz, a od 1983 roku do 1984 roku pracował na stanowisku zastępcy dyrektora OZLP w Radomiu. Od 1 września 1989 roku do sierpnia 1992 roku był Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Czytaj cały artykuł...Nie żyje były dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu - Henryk Pargieła

Integracyjny spacer edukacyjny śladami „Robota”

Paweł Goraj - Administrator

W piątek, 8 października uczniowie zdjęcie grupowe z marszu integracyjnego ze Starostą i przedstawicielem IPN Kielce na czeleklas pierwszych koneckich szkół ponadpodstawowych uczestniczyli w nowej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Końskich. Pomysł, by połączyć spotkanie integracyjne młodzieży, która wchodzi w kolejny etap edukacji z nietypową lekcją historii narodził się po sukcesie spaceru historycznego w dniu 4 września. Kanwą tego pomysłu były wydarzenia z nocy 31sierpnia na 1 września 1943 roku. Akcja żołnierzy II Zgrupowania ppor. cc Waldemara Szwieca „Robota” przeprowadzona w brawurowy sposób jest niemalże gotowym scenariuszem na film historyczny z wątkiem sensacyjnym.

Czytaj cały artykuł...Integracyjny spacer edukacyjny śladami „Robota”