loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Aktualności

Filantropia która nie jedno ma imię – miód za krew

Paweł Goraj - Administrator

1 lipca 2022 roku, budynek Starostwa zdjęcie grupowe wszystkich uczestników spotkania Powiatowego w Końskich, to tu spotykają się przedstawiciele Honorowych Dawców Krwi i Brać Pszczelarska, reprezentująca koło z Fałkowa i Końskich. Celem spotkania jest przekazanie miodu, na ręce przedstawicieli reprezentujących środowisko Honorowych Dawców Krwi. „Chcemy podziękować naszym darczyńcom za ich bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Państwa postawa niesie w sobie ogromne pokłady ludzkiej empatii i jest przykładem człowieczeństwa w najwyższym wydaniu. Tym symbolicznym gestem naszej pszczelarskiej braci chcemy z całego serca Państwu podziękować” - mówił Prezes Koła Pszczelarzy w Fałkowie i jednocześnie jeden z inicjatorów tej akcji – Józef Kołaczek.

Czytaj cały artykuł...Filantropia która nie jedno ma imię – miód za krew

Uczestnicy PŚDS w Stąporkowie z medalami na Spartakiadzie Sportowej w Starachowicach

Paweł Goraj - Administrator

Dobra passa nie opuszcza zdjęcie z inauguracji na podium i wygranejuczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie! Po sukcesach w konkursach artystycznych przyszedł czas na osiągnięcia sportowe. Z II Spartakiady Sportowej ŚDS-ów Województwa Świętokrzyskiego, która odbyła się w Starachowicach, podopieczni placówki przywieźli dwa medale. Indywidualnie II miejsce i srebrny medal w konkurencji "strzał piłką do celu" czyli w piłkarskich rzutach karnych wywalczył Mikołaj  Stachera. W drużynowych zawodach darta, czyli rzutach lotką do celu, uczestnicy PŚDS w Stąporkowie okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce, zdobywając złote medale.

Czytaj cały artykuł...Uczestnicy PŚDS w Stąporkowie z medalami na Spartakiadzie Sportowej w Starachowicach

XLIV Sesja Rady Powiatu w Końskich

Paweł Goraj - Administrator

W czwartek, 30 czerwca, odbyła zdjęcie starosty koneckiego odbierającego bukiet kwiatów od przewodniczącego rady powiatusię XLIV sesja Rady Powiatu Koneckiego. Podobnie, jak w przypadku samorządów gminnych, jednym z głównych punktów obrad było głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu powiatu za 2021 rok. Po otwarciu sesji i stwierdzeniu quorum, przewodniczący Zbigniew Kowalczyk przedstawił prządek omawianych i głosowanych tematów. Na wstępnie podziękowano dyrektor Domu Pomocy Społecznej – „Cichy Zakątek” - Barbarze Krawczyk za długoletnią pracę i wkład w rozwój tej placówki.

Czytaj cały artykuł...XLIV Sesja Rady Powiatu w Końskich

Nowi i sprawdzeni dyrektorzy w placówkach powiatowych

Paweł Goraj - Administrator

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu zdjęcie przedstawcięli powiatu koneckiego wręczających nominację na dyrektorówKoneckiego w dniu 28 czerwca 2022 roku z rąk starosty Grzegorza Pieca akty powierzenia obowiązków dyrektora otrzymały cztery osoby wyłonione w drodze przeprowadzonych wcześniej postępowań konkursowych. Gratulacje wybranym złożyli wicestarosta Wiesław Skowron oraz członkowie zarządu Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik. Domem Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” w Końskich zarządzać będzie Aneta Węgrzyn, natomiast w placówkach oświatowych stanowiska dyrektorów objęli: w ZSP nr 2 - Łukasz Misztal, a w ZSP nr 3 - Beata Fidor.

Czytaj cały artykuł...Nowi i sprawdzeni dyrektorzy w placówkach powiatowych

Wyścig „Solidarności” przez Powiat Konecki

Paweł Goraj - Administrator

Organizatorem, tego rozgrywanego zdjęcie plakatu z zaproszeniem na wyścig. Opis w artykulecyklicznie od 1990 roku, wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig. Wyścig ten odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W tegorocznym Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 25 zespołów z Polski i zagranicy wystartuje z Żor 29 czerwca, by zakończyć zmagania 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej, nieopodal Pasażu Schillera w Łodzi. Kolarze mają w sumie do pokonania aż 772 kilometry. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

W Końskich, w sobotę 2 lipca, kolarzy będzie można zobaczyć w godz. 11.50 – 12.15. Trasa przejazdu przebiegać będzie ulicami Kielecką ,Leśną, Południową, Zamkową, 16-go Stycznia i dalej w kierunku Modliszewic  i Żarnowa. Na ulicy 16-go Stycznia przewidziana jest premia specjalna.

Czytaj cały artykuł...Wyścig „Solidarności” przez Powiat Konecki

Marian Tadeusz Jankowski – ostatnie pożegnanie

Beata Kij

We wtorek 21 czerwca zmarł nagle Marian Tadeusz Jankowski na zdjeciu swietej pamieci Marian Jankowski- przewodniczący Rady Miasta i Gminy Radoszyce, wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. W piątkowe południe, dokładnie w dniu zakończenia roku szkolnego, w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbyło się uroczyste nabożeństwo żałobne.

Mszę św. celebrował ksiądz proboszcz Marek Bartosiński, zaś homilię wygłosił były uczeń Mariana Jankowskiego – ksiądz Damian Janiszewski, podkreślając pedagogiczne podejście i zaangażowanie swojego nauczyciela.

Czytaj cały artykuł...Marian Tadeusz Jankowski – ostatnie pożegnanie

Udane dni otwarte w ŚODR w Modliszewicach

Beata Kij

Dni Otwarte Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa na zdjeciu kogutRolniczego w Modliszewicach, to wydarzenie, które już na trwale okrzepło w kalendarzu imprez rolniczych i to nie tylko województwa świętokrzyskiego. Każdy, kto mimo ogromnego upału, zdecydował się być na tym niedzielnym wydarzeniu regionu, z pewnością mógł zobaczyć wspaniałe zwierzęta, maszyny rolnicze, ale równie zakupić pyszne regionalne wyroby. Najlepszych hodowców nagrodzono superczempionatami i czempionatami, a na polu doświadczalnym ŚODR w Modliszewicach można było z bliska zobaczyć efekt zastosowanych prac, jeśli chodzi o poszczególne uprawy i tu też nie brakowało zwiedzających.

Czytaj cały artykuł...Udane dni otwarte w ŚODR w Modliszewicach

Zespół „Królewiaczki” to chluba Gminy Smyków i Powiatu Koneckiego

Beata Kij

Zakończenie roku szkolnego w to w każdej z placówekna zdjeciu zespol krolewiaczki wraz z zarzadem powiatu koneckiego oświatowych czas  podsumowań efektów pracy w ciągu minionych dziesięciu miesięcy. Przy Szkole Podstawowej w Królewcu działa od wielu lat znany na terenie naszego powiatu i daleko poza jego granicami, zespół muzyczno- wokalny pod kierownictwem Agnieszki Nowackiej. Obecnie „Królewiaczki” to osiemnaścioro muzycznie uzdolnionych uczniów z klas – IV,V i VII A. Główne cele, jakie wyznaczają sobie zarówno prowadząca jak i uczniowie należący do tej formacji, to dążenie do profesjonalizmu i wzbogacania warsztatu wokalnego o nowe umiejętności.

Czytaj cały artykuł...Zespół „Królewiaczki” to chluba Gminy Smyków i Powiatu Koneckiego

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Paweł Goraj - Administrator

24 czerwca 2022 r. odbywały zdjęcie starosty koneckiego z zakończenia roku szkolnego się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Ceremonie pożegnania roku rozpoczynały się od wniesienia sztandarów szkół oraz przemówieniami i podziękowaniami dla dyrekcji, grona pedagogicznego oraz samorządów szkolnych.

„Kończy się kolejny rok wytężonej pracy kadry pedagogicznej, rodziców i uczniów. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i umiejętności, mamy nadzieję, że zostaną one właściwie spożytkowane w przyszłości. Niech czas wakacji będzie momentem wytchnienia od ciężkiej pracy. (...)

Czytaj cały artykuł...Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uczestniczka PŚDS w Stąporkowie wygrała ogólnopolski konkurs „EKO MODA”

Paweł Goraj - Administrator

Anna Rusiecka, najmłodsza uczestniczka zdjęcie Ani Rusieckiej z eko sukienkąPowiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie wygrała Ogólnopolski Konkurs „EKO MODA” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu ubioru z nietypowych surowców, promującego ideę recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów. Anna przy wsparciu instruktorów PŚDS w Stąporkowie przygotowała balową suknię z falbanami. Konkursowa sukienka została w całości wykonana z papieru. Do realizacji projektu wykorzystano tekturę falistą ale przede wszystkim gazetki promocyjne jednej z sieci hipermarketów.

Czytaj cały artykuł...Uczestniczka PŚDS w Stąporkowie wygrała ogólnopolski konkurs „EKO MODA”

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich - Przedsiębiorco!

Paweł Goraj - Administrator

Jeżeli chcesz dofinansować nowe zdjęcie dyrektora PUP - Jacka Werensastanowisko pracy, przypominamy o trwających w tym roku naborach! Powiatowy Urząd Pracy w Końskich zaprasza przedsiębiorców do współpracy w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy w ramach:

- refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Aktualnie Urząd prowadzi nabory wniosków:

Czytaj cały artykuł...Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich - Przedsiębiorco!

Obrady Powiatowej Rady rynku pracy

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 23 czerwca 2022 r. na zdjęcie z obrad posiedzenia powiatowej rady rynku pracysali konferencyjnej w budynku starostwa, odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Końskich z następującym porządkiem obrad:

  1. Zaopiniowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich w zakresie aktywizacji bezrobotnych oraz wykorzystania środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego za 2021 r.
  2. Informacja o stanie i strukturze bezrobocia za 5 m-cy 2022 r.
Czytaj cały artykuł...Obrady Powiatowej Rady rynku pracy

Stypendia Dyrektorów Szkół Ponadpodstawowych

Paweł Goraj - Administrator

23 czerwca br. przed budynkiem zdjęcie grupowe stypendystów przy pomniku przed budynkiem starostwaStarostwa Powiatowego odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia stypendiów uczniom Szkół Ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Konecki. Punktualnie o godz. 12.00 wyróżnionych uczniów w asyście rodziców, zaproszonych gości i dyrektorów poszczególnych szkół przywitał Zarząd Powiatu w osobach: Wiesława Skowrona – Wicestarosty Koneckiego oraz Jarosława Staciwy – Członka Zarządu Powiatu.

Czytaj cały artykuł...Stypendia Dyrektorów Szkół Ponadpodstawowych