loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Bike Orient w gościnnym powiecie koneckim już po raz czwarty

Paweł Goraj - Administrator

Znany w całym kraju rajd pieszo - rowerowy zdjęcie grupowe uczestników rajduna orientację „Bike Orient” już po raz czwarty gościł w naszym powiecie. Tym razem, po Miedzierzy, Kozowie i Maleńcu, przyszedł czas na Barycz. To tam w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w tym roku została ulokowana baza rajdu. Zmagania uczestników na pięciu wyznaczonych trasach odbywały się w sobotę 1 lipca. Każdy z zarejestrowanych zawodników mógł wybrać jedną z tras biorąc pod uwagę swoje doświadczenie, umiejętności i kondycję. Szlaki na terenie gmin Końskie i Gowarczów wyznaczono tak, by maksymalnie wykorzystać atrakcyjne miejsca i zaprezentować gościom walory turystyczne naszego regionu.

 

„Zarejestrowanych jest ponad 320 uczestników i są to osoby z całej Polski. Jak spojrzałem na listę to są uczestnicy z Gdyni, Krakowa, Warszawy… ludzie z całej Polski zjeżdżają do nas na tę pieszo-rowerową imprezę” – powiedział w wywiadzie dla TKN24.pl Maciej Gawarecki ze Stowarzyszenia ImperActive.

Dostrzegając duży potencjał tej imprezy na rzecz promocji Powiatu Koneckiego patronat honorowy nad tą imprezą sportowo - rekreacyjną objął starosta Grzegorz Piec. Tego typu formy aktywnego spędzania wolnego czasu stają się coraz popularniejsze i są okazją do pokazania najciekawszych miejsc, zachęcenia uczestników do odwiedzenia ich w przyszłości w szerszym gronie rodzinnym czy towarzyskim.

W uroczystej inauguracji i wręczaniu nagród po zakończeniu zmagań uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Koneckiego: starosta Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa, wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha i przedstawiciel Nadleśnictwa Barycz Kamil Kubicki.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Bike Orient w gościnnym powiecie...

2  3  4  5

6  7  8

9  10  11

12  13  14

fot. Bike Orient