loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

POETYCKIE KLIMATY W ZABYTKOWYM ZAKŁADZIE HUTNICZYM W MALEŃCU

Paweł Goraj - Administrator

W piątkowe popołudnie 28 września 2012 zdjęcie wieczór autorskiroku na terenie ZZH w Maleńcu odbyło się poetyckie spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Gacek. „ Moje życie jest dosyć długie i barwne, a zatem miałam okazje poznawać ludzi wyjątkowych. Mówić o sobie jest dość trudno. W swej twórczości próbowałam zamieścić 70 lat mojej świadomej egzystencji, ale i tak pewnie wszystko mi się nie udało. Dzisiaj spróbuje Państwu przybliżyć siebie poprzez moje wiersze, a w zasadzie nie siebie tylko czas, który był moim udziałem i doświadczenia z którymi warto się podzielić. Z wierszami jest trochę jak z dziećmi, jedne są trochę bardziej bliższe, inne trochę dalsze mimo, że wszystkie są nasze” - mówiła poetka Elżbieta Gacek.

 

„Dzisiaj gościmy osobę niezwykłą – poetkę. To poezja zaangażowana, która chce przekazać pewną misję, pokazać pewne wartości. Poezja, która powoduje, że czytelnik ją smakuje i analizuje. Doświadczenia życiowe Pani Elżbiety spowodowały, że ta poezja jest tak głęboka, wszechstronna i refleksyjna. Pani Elżbieta widzi potrzebę tworzenia i dzielenia się swą twórczością z innymi” - mówił Emilian Niemiec – dyrektor ZZH w Maleńcu.

Swoje umiejętności recytatorskie w montażu słownym prezentowała młodzież z II LO im. Marii Curie – Skłodowskiej. W montażu pojawiły się takie tytuły wierszy jak: „Daty”, „Ojczyzna”, czy „Pielgrzymka Amazonek”. Wśród gości uczestniczących w spotkaniu była liczna grupa koneckiej młodzieży z opiekunami, mieszkańcy Maleńca i okolic, liczna grupa bliskich i przyjaciół Pani Elżbiety. Starostwo Powiatowe w Końskich reprezentował Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Chwile spędzone z poezją sprawiają, że uczestniczymy w czymś wyjątkowym, pragniemy by komuś coś przekazać, coś dawać, a dzieląc się z innymi stajemy się wielcy.