loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KONECKA RYBA 2012 - BLOK ESTRADOWY

Paweł Goraj - Administrator

Na tegorocznym Święcie Ryb i Wędkarzy zdjęcie blok estradowy- Konecka Ryba 2012 nie brakowało wspaniałych i oryginalnych występów estradowych. Do niewątpliwych atrakcji wydarzenia należy zaliczyć występ kabaretu „PIGWA SHOW”, zespołu „TAMBURYN”, czy koncertu „TRIO MARIACHI”. W sobotę 22 września na scenie jako pierwsza pojawiła się Anna Chamera, która debiutując jako wokalistka zaśpiewała kilka znanych przebojów. Następnie na scenie pojawił się zespół „Andrzej i Przyjaciele”, który wprowadził zgromadzoną publiczność w klimat muzyki country i szanty. Zespół zaprezentował się w 8 osobowym składzie i przedstawił ciekawe aranżacje, które połączone z ciekawym brzmieniem zachęcały do wspólnej zabawy.

 

Jako ostatni w tym dniu wystąpił zespół „TRIO MARIACHI”. Na scenie zakrólowała meksykańska fiesta. Gorące rytmy, niezwykłe brzmienie gitar, wspaniałe niespotykane nigdzie indziej jak w Meksyku stroje, ozdobione wspaniałymi haftami oraz ogromne, przepiękne kapelusze, odzwierciedlały autentyczne klimaty tego wspaniałego kraju. Mariachi niezwykle ekspresyjnie interpretują swoja muzykę i śpiew, dostarczając tym samym wielkich emocji, o czym mogła się przekonać zgromadzona publiczność. W drugim dniu wydarzenia 23 września we wspaniały humor wprowadził nas „PIGWA SHOW”. Starsi widzowie doskonale kojarzą postać tej „niezwykłej artystki”. Bronisław Opałko w swych przekazach dostarcza nam humorystycznych komentarzy otaczającej nas rzeczywistości, czym zawsze rozbawia nas do łez i tak też było tym razem. Genowefa Pigwa w Rudzie Malenieckiej wystąpiła w dwóch odsłonach, a kończąc swój występ zaśpiewała piosenkę z pewnym przesłaniem. „Tak sobie pomyślałem, że to co tutaj zobaczyłem i że jest tu tak fajnie, to warto zaśpiewać dla Państwa piosenkę o Wiosennym Cukierniku, adekwatną do dzisiejszych wydarzeń” - mówił Bronisław Opałko kończąc swój występ. Na scenie pojawił się również najmłodszy zespół tegorocznego wydarzenia, który występuje pod nazwą „MILKY BOYS”. Młodzi artyści w podziękowaniu za wspaniały występ otrzymali słodki upominek, który wręczał im osobiście Bogdan Soboń – starosta. Ostatnim zespołem występującym na tegorocznej Koneckiej Rybie był zespól „TAMBURYN”, który zaprezentował muzykę cygańską. Słuchając i oglądając występu zespołu publiczność mogła podziwiać liczne zmiany w tempie i rytmie wykonywanych utworów, które stworzyły niezapomnianą atmosferę, wprowadzając jednocześnie w tajemniczy, zaczarowany świat muzyki romskiej. Wszystko to dopełniały stroje i charyzmatyczne, pełne temperamentu style wykonawczyń.