loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

KUŹNICE KONECKIE 2012 - II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI KATARZYNY GÄRTNER - DIAMENTOWA KAŚKA DLA MAGDALENY CHOŁUJ

Podczas drugiego dnia Kuźnic Koneckich 2012 zdjęcie finał festiwaluprzed publicznością zaśpiewała wspaniała, wysoce utalentowana grupa wykonawców, którzy przeszli przez eliminacje jakie odbyły się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Katarzyny Gärtner swoje talenty wokalne zaprezentowało 9 uczestników. Jury w składzie: Katarzyna Gärtner – przewodnicząca, członkowie: Kazimierz Mazur, Marek Mikos, Bartłomiej Gärtner oraz Elwira Sibiga. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, Jury wyłoniło zwycięzców. I tak pierwsze miejsce i „Diamentową Kaśkę” oraz nagrodę w wysokości 1500 złotych otrzymała Magdalena Chołuj. Drugie miejsce i 1000 złotych, jako jedyny mężczyzna w składzie uczestników, otrzymał Marcin Staszek, natomiast trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 750 złotych otrzymała Wiktoria Pikul.

 

Wśród uczestników wyróżniono również 13 – letnią Kornelie Kanclerz za oryginalne wykonanie piosenki pt. „Piosenka energetyków”. Dla wszystkich uczestników przygotowano też pamiątkowe medale. Nagrody dla zwycięzców osobiście wręczali: Katarzyna Gärtner w asyście Adama Jarubasa – marszałka województwa świętokrzyskiego, oraz Bogdan Soboń – starosta konecki i Andrzej Marek Lenart – wicestarosta. „Było bardzo ciężko wybrać zwycięzce. Tegoroczny poziom uczestników był bardzo wysoki i jednocześnie dość wyrównany, kilku było po prostu świetnych. Wierzcie mi, że dla nas oni wszyscy byli czołówką. Bardzo się cieszę, że Festiwal się odbył, że jesteśmy tutaj z wami i że młodzież jest taka świetna i rokuje duże nadzieje” - mówiła przewodnicząca Jury i kompozytorka Katarzyna Gärtner. Niewątpliwie opieka artystyczna Pani Kasi i całego Zespołu Artystycznego przyczyniła się do tak wysokiego poziomu dając wspaniałe efekty wokalne. Uczestnicy Festiwalu ubogacali swoje występy dokonując różnych aranżacji wokalnych w postaci składanek językowych czy dodając elementy rapu, co było niewątpliwą niespodzianką dla publiczności. Scena wprost nie mogła się opędzić od „energetycznych” wokalistów, których dodatkowo wspierał utalentowany chór.