loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

NAGRODA „KOZIOŁKA” DLA POWIATU KONECKIEGO

17 maja, już po raz dwunasty samorządy, zdjęcie nagrodaktóre podjęły wykraczające poza zwykłe obowiązki, działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa, wyróżnione zostały nagrodą „Koziołka”. Na uroczystości powiat konecki reprezentowali: Bogdan Soboń – starosta konecki oraz Wiesław Basiak – członek Zarządu Powiatu; Michał Cichocki – burmistrz Miasta i Gminy Końskie oraz Dorota Łukomska – burmistrz Stąporkowa. W tym roku spośród powiatów województwa świętokrzyskiego ubiegających się o symboliczną statuetkę nagrody „Koziołka” Kapituła Nagrody wytypowała trzy samorządy, które stanęły na podium.

 

Statuetkę „Koziołka” otrzymali: III miejsce – powiat konecki, II miejsce – miasto Kielce, I miejsce - powiat starachowicki. Wyróżniono również trzy gminy za podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej, w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” tj. gmina Pacanów, gmina Raków oraz Miasto i Gmina Osiek. Nasze województwo szczyci się tytułem jednego z najbezpieczniejszych w kraju. Jest to niewątpliwy sukces, na który złożyła się praca wielu podmiotów, również tych zaangażowanych w realizację programu „Bezpieczne świętokrzyskie”. Programu obejmującego wiele obszarów aktywności administracji publicznej i Policji, otwartego na wszelkie inicjatywy instytucjonalne i obywatelskie. Aby otrzymać tę Nagrodę powiaty musiały spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich to wzorowa współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi. Drugie kryterium to innowacyjność prowadzonych działań. Selekcję i weryfikację wstępną dokonał jak co roku Zespół Roboczy składający się z przedstawicieli Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ostatecznej oceny oraz wyłonienia laureatów dokonała Kapituła Nagrody „Koziołek”. Głównym celem nagrody „Koziołek” jest wspieranie aktywności powiatów, które wyróżniają się na tle innych swoją działalnością na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa. Nagroda ta jest także wyrazem uznania za zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Stworzona została w 2000 roku nie tylko po to, aby utrwalać pozytywne postawy społeczne wobec negatywnych zjawisk, ale przede wszystkim po to, aby pokazywać dobre przykłady i wskazywać możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami. Zwycięzcy otrzymali symboliczną statuetkę, oraz środki finansowe, które przeznaczone zostaną na działalność profilaktyczną w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w nagrodzonych powiatach.

 

Galeria - Nagroda ...