loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

221 ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 – go MAJA

3 maja 2012 roku, na terenie gminy Końskie zdjęcie konstytucja 3 majodbyły się coroczne obchody Konstytucji 3 – go Maja. Podobnie jak w roku ubiegłym w obchodach wzięła udział liczna grupa samorządowców z terenu powiatu koneckiego i gminy, na czele z Michałem Cichockim – burmistrzem MiG Końskie oraz Andrzejem Lenartem – wicestarostą koneckim. Na obchodach nie zabrakło również licznych pocztów sztandarowych, orkiestry dętej oraz najmłodszych roczników harcerzy i przedstawicielek szkoły o profilu wojskowym. Komendę do rozpoczęcia uroczystości wydał komendant Zarządu Miejsko – Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Jan Chrabąszcz, po czym nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz okolicznościowe przemówienie włodarza gminy.

 

„Świętujemy dziś rocznicę Konstytucji 3 – go Maja, nad nami powiewa biało – czerwona – flaga. Przed chwilą słyszeliśmy hymn, żyjemy w wolnej demokratycznej Polsce, a nasi przodkowie 221 lat temu zapoczątkowali wspaniały proces unowocześniania i demokratyzacji państwa. Dziękuję za pamięć i kultywowanie tradycji” - mówił burmistrz MiG Końskie. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się w uroczystym przemarszu ulicami Końskich w kierunku Kolegiaty Św. Mikołaja, gdzie ks. Dariusz Szambor odprawił uroczysta Mszę w intencji Ojczyzny. „Dzisiejszy dzień jest szczególnym dniem i to zarówno w sensie religijnym jak i duchowym. Dziś szczególnie zwracamy uwagę na to, co nas wspólnie łączy, czyli Ojczyznę. Ojczyzna to tak wiele i tak mało. Te dwie uroczystości religijna i państwowa pokazują potęgę zmagania ze złym duchem. Dziękujemy Ci Najświętsza Maryjo Panno – towarzyszko naszych codziennych próśb i zmagań za nieustanną opiekę nad nami i naszą Ojczyzną” – mówił ks. Dariusz Szambor.