loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

40 lat minęło… - konecki szpital obchodzi piękny jubileusz

Paweł Goraj - Administrator

W 1983 roku rozpoczął swą działalnośćzdjęcie szpitala Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich w nowej siedzibie przy ulicy Gimnazjalnej 41B. W dniu 27 marca 2024 roku odbyto się spotkanie jubileuszowe podczas, którego wspominano 40 lat działań placówki. Przedstawiono zarówno to, co udało się dotychczas zrealizować, jak i plany na najbliższą przyszłość. Obecnie szpitalem zarządza dyrektor - Anna Gil, która powitała wszystkich zgromadzonych gości i jednocześnie poprowadziła tą wyjątkową uroczystość.

 

„Myślę, że to jest taki moment, żebyśmy pomyśleli o tym, co na przyszłość, o tym co możemy zrobić i w jaki sposób możemy to zrobić. Nie bez powodu mamy na ścianie, przy wejściu do psychiatrii ogólnej, ale też tutaj, takie motto „Mamy siebie Mamy wszystko”. Dlatego, że jak wszyscy będziemy patrzyli w jednym kierunku, a naszym kierunkiem jest dobro pacjenta, to osiągniemy znacznie więcej. Myślę, że na tych filarach dobrej roboty uda nam się zrobić jeszcze coś lepszego, rozwijać się i wychodzić na potrzeby pacjenta, a nie tylko na potrzeby konkurencyjności” – mówiła dyrektor szpitala Św. Łukasza w Końskich - Anna Gil.

Jednym z pierwszych punktów programu było przyznanie złotych i srebrnych medali od prezydenta Andrzeja Dudy wieloletnim pracownikom szpitala, które otrzymali:

  • Małgorzata Komarewicz – złoty,
  • Teresa Milner – złoty,
  • Ewa Niewęgłowska – złoty,
  • Marian Sierant – złoty,
  • Zbigniew Sosnowski – złoty,
  • Łukasz Dziubiński – srebrny,
  • Katarzyna Sypniewska – srebrny.

Następnie został wyświetlony historyczny materiał filmowy koneckiej placówki ZOZ-u, gdzie w rolę narratora wcielił się sam dyrektor oddziału chirurgii - Zbigniew Sosnowski.

„Dziękuję państwu za służbę na rzecz drugiego człowieka. To co robicie w Końskich, to jest wspaniała sprawa. Dbacie o ludzkie zdrowie, o ludzkie życie, a przy tym bardzo dobrze się rozwijacie. Gratuluję pani dyrektor pomysłów i ich realizacji” – podkreślał podczas jubileuszu starosta – Grzegorz Piec.

„Zaczynałam pracę, w tym wyjątkowym miejscu w 1983 roku i z całą pewnością był to dobry czas, choć trudny” – wspominała już z nostalgią dyrektor PCPR w Końskich – Urszula Przygodzka.

Przy tej wyjątkowej chwili dyrektorka Anna Gil postanowiła nagrodzić specjalnymi statuetkami osoby, które jak sama podkreśliła, zasługują na miano Jego przyjaciół. Wyróżnienia te otrzymali: Barbara Zbylut, Marek Tombarkiewicz, Robert Plech, Szymon Handerek i Teresa Łoś.

Wśród obecnych w tym dniu przedstawicieli koneckiego samorządu byli miedzy innym: starosta – Grzegorz Piec, przewodniczący Rady - Zbigniew Kowalczyk, wicestarosta – Wiesław Skowron, członkowie Zarządu: Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik oraz radni: Danuta Leśniewicz i Lilla Brożyna. Nie zabrakło również kadry kierowniczej szpitala, w tym byłego dyrektora – Wojciecha Przybylskiego, ordynatorów oddziałów, przedstawicieli kadry pielęgniarek i położnych, przedstawicieli administracji, przedstawicieli Rady Społecznej szpitala oraz jednostek i służb mundurowych z terenu powiatu koneckiego.

Władze województwa reprezentował wojewoda świętokrzyski – Józef Bryk. Gościom chwilę uprzyjemniał koncert w wykonaniu Marka Werensa i Anny Pasieki, która jest jednocześnie pracownicą koneckiej lecznicy.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - 40 lat minęło...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

15  16  17

18  19  20

21  22  23

28  29  30

31  32  33

34  35  36

41  42  43

46  47  49

50  52  56

67  69  77

80  85  88

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich