loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ciekawa oferta szkół powiatowych

Paweł Goraj - Administrator

W piątek 15 marca w Zespole Szkół zdjęcie grupowe zaproszonych gości z uroczystego otwarcia ofert szkółPonadpodstawowych Nr 1 odbyła się giełda edukacyjna, na której swoją ofertę zaprezentowały placówki prowadzone przez Powiat Konecki. W pierwszej części uczniowie i nauczyciele opowiadali o poszczególnych szkołach, prezentując szeroki wachlarz możliwości i perspektywy późniejszej pracy. Na uwagę zasługuje z pewnością wysoki procent zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia w naszych szkołach. O tym fakcie wspomniała w swoim wystąpieniu naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia – Agata Centkowska. Członkowie Zarządu Powiatu: Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik zwrócili natomiast uwagę na solidne podstawy, perspektywy i możliwości rozwoju, jakie daje nauka w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez nasz powiat.

 

W tej oficjalnej części uczestniczył również wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Łukasz Kubka.

Drugą częścią tego wydarzenia były prezentacje stoisk poszczególnych szkół. Uczniowie i opiekunowie przedstawili możliwości sprzętowe i specyfikę poszczególnych kierunków kształcenia. Uczniowie kończący szkoły podstawowe chętnie rozmawiali ze starszymi kolegami, chcąc poznać ich opinie, dowiedzieć się jak wygląda uczniowska codzienność w tych placówkach. Poszczególne stoiska kusiły nie tylko atrakcjami natury technicznej, ale również słodkimi wypiekami, deserami i napojami, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę mnogość różnorodnych kierunków kształcenia w koneckich szkołach ponadpodstawowych.

Pomysłodawcą cyklu podobnych prezentacji w skali województwa było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty o czym wyczerpująco opowiedziały przedstawicielki tej instytucji.

W piątek 15 marca mury ZSP Nr 1 w Końskich odwiedziły tłumy młodzieży, która stanie wkrótce przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. W decyzji miały pomóc interesująco przygotowane oferty, prezentacje i stoiska:

I Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich,

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Końskich,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Końskich,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie,

oraz przedstawiciele koneckiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i doradcy zawodowi z Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy. Jak to wydarzenie wpłynie na decyzje absolwentów szkół podstawowych, jakie kierunki kształcenia wybiorą - dowiemy się już wkrótce.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Ciekawa oferta...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  1  16

17  18  19

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich