loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„Wielkanocna paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie”

Paweł Goraj - Administrator

„Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie” paczka plakat mto zbiórka żywności i artykułów chemicznych, która trwa od 28 lutego do 25 marca. Dary zbierane są w Starostwie Powiatowym w Końskich w godzinach 7.30 - 15.30 (Pokoje 201-202).

Organizatorami akcji są Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz jednostki organizacyjne Powiatu Koneckiego.

Pomoc skierowana jest do osób potrzebujących, ubogich, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mieszkających na Wileńszczyźnie. Podarować można wszystko to, co potrzebne jest do codziennego funkcjonowania, czyli żywność długoterminowa, środki chemiczne, higieniczne.

W związku z tym, że pomoc jest kierowana również do rodzin wielodzietnych mile widziane będą artykuły papiernicze (zeszyty, kredki, bloki rysunkowe, papier kolorowe itp.). Polacy mieszkający na Wileńszczyźnie często nie mają dostępu do podstawowych rzeczy, które u nas znajdują się w każdym gospodarstwie domowym.

Każdy gest, który niesie wsparcie ma znaczenie, szczególnie przy okazji Świąt Wielkanocnych. To już kolejna edycja zbiórki, poprzednie zakończyły się dużym sukcesem. Wzorem ubiegłorocznej akcji, dary zawiezione zostaną na Litwę przed świętami.

Marta Trudnos