loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Burząc bariery - zmieniaj rzeczywistość

Paweł Goraj - Administrator

We wtorek 5 grudnia br. roku w zdjęcie medalu ufundowanego przez PFRONWojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano osoby oraz instytucje, nagrodami i wyróżnieniami im. Anny Sowy - „Świętokrzyscy Burzyciele Barier”. Wśród osób wyróżnionych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami znalazł się przedstawiciel powiatu koneckiego Paweł Kubiak – przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Koneckim.

 

„Serdecznie dziękuję kapitule za to zaszczytne wyróżnienie. Cieszę się, że działania na rzecz osób niepełnosprawnych, mają swój progres i są nieustannie podejmowane. To trudne wyzwania, dlatego z tego miejsca pragnę podziękować za współpracę staroście koneckiemu – Grzegorzowi Piecowi, całemu Zarządowi, Pani skarbnik – Edycie Drążkiewicz, a także również Pani Urszuli Przygodzkiej z PCPR w Końskich, Pani Barbarze Panek i Panu Marcinowi Wiadernemu ze Starostwa Powiatowego w Końskich. Szczególne ukłony kieruję natomiast do osób niewidomych z Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Końskich, od których dowiedziałem się już z autopsji, jak wdrażać pewne rozwiązana przyjazne dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. To bezcenna lekcja pokory, którą polecam każdemu z nas. Korzystając z okazji zachęcam wszystkich do szeroko rozumianej współpracy i wspólnego szukania rozwiązań i burzenia istniejących barier, które wciąż jeszcze znajdują się w naszym otoczeniu”- podkreślał Paweł Kubiak - podczas odbierania wyróżnienia „Świętokrzyscy Burzyciele Barier”, w kategorii „Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych” w WDK w Kielcach.

„Doceniamy starania Pana Pawła, który podejmuje skuteczne i bardzo potrzebne próby walki z barierami na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego determinacja jest nam znana i wiemy, że te działania są bardzo dobrym przykładem współpracy. Cieszymy się, że wśród naszych współpracowników mamy takie osoby, które mimo własnych barier potrafią dostrzegać innych i realizują niełatwe wyzwania, zmieniające nasze najbliższe otoczenie. Jeszcze raz w imieniu całego Zarządu serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania” – gratulował wyróżnienia starosta – Grzegorz Piec.

Tegoroczne statuetki im. Anny Sowy powędrowały do: w kategorii „Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych” - Gabriela Moćko – prezesa KS Pactum Scyzory Kielce - klubu koszykówki na wózkach; w kategorii „Łatwy Dostęp” - III Liceum Ogólnokształcącego imienia Kamila Cypriana Norwida w Kielcach oraz w kategorii „Skuteczna Komunikacja” -  Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji Dzieci, Młodzieży oraz Osób Dorosłych z Dysfunkcją Wzroku, prowadzonego przez Polski Związek Niewidomych.

Statuetki i wyróżnienia wręczali: Krzysztof Słoń – senator RP i jednocześnie przewodniczący kapituły oraz Andrzej Michalski – dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PFRON. Galę zebranym gościom uprzyjemniał zespół „No problem” reprezentujący WTZ z Pińczowa. Założenia programu CIDON przedstawiła podczas swojego wystąpienia Katarzyna Curyło z PFRON w Kielcach.

Paweł Goraj

Galeria zdjęć - Burząc bariery...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich