loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wszystko idzie zgodnie z planem

Paweł Goraj - Administrator

Konecka strażnica Powiatowej Państwowej zdjęcie placu nowej straży pożarnejStraży Pożarnej w Końskich zdecydowanie rośnie w oczach. „Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni takim tempem prac. Obecnie nie ma powodów do zmartwień, wszystko idzie zgodnie z planem”- zapewniają pytani przez redakcję Kwartalnika Powiat Konecki - Zastępca Komendanta PPSP w Końskich - Krzysztof Kalekta i st. asp. mł. specjalista ds. kwatermistrzowsko – technicznych - Gerard Pachuc.

 

Przypomnijmy, prace budowlane na działce przekazanej przez Starostwo Powiatowe w Końskich w 2017 roku zaczęły się dokładnie 27 marca 2023 roku. Dziś mamy koniec listopada 2023 roku, a bryła budynku jest już gotowa i pełną parą, zgodnie z harmonogramem, trwają prace wewnątrz budynku. Obecnie rozpoczął się etap montażu instalacji elektrycznej.

„Zamontowano, bramy, okna, elewacja jest już częściowo wykończona, postawiona została metalowa konstrukcja tzw. wspinalnik, teren jest odwodniony, jest zbiornik retencyjny, przygotowano teren pod boisko sportowe, co nas szczególnie cieszy. Powstająca strażnica jest z pewnością optymalna i była długo wyczekiwana. Mamy sporo sprzętu i będzie gdzie go wreszcie pomieścić. Ponad 60 osobowa załoga już nie może się doczekać służby w zupełnie nowych warunkach, zaadoptowanych przecież nie tylko do odbywania służby, ale i odpowiednich możliwości na rozwój i podnoszenie własnych umiejętności” – mogliśmy usłyszeć podczas dalszej rozmowy z koneckimi strażakami.

Finalne prace mają się zakończyć dokładnie 28 listopada 2025 roku, czego serdecznie życzymy naszym strażakom.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Wszystko idzie zgodnie...

2  3  4

6  5