loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na drogach

Beata Kij

Z inicjatywy starosty Grzegorza na zdjeciu uczestnicy spotkania dotyczacego skrzyzowania przy KauflandziePieca w dniu 23 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, Zarządu Powiatu i Zarządu Dróg Powiatowych i Wydziału Komunikacji. Bezpośrednią przyczyną zwołania tego gremium były kolejne kolizje na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Wojska Polskiego i Mostowej.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Andrzej Młodawski oraz kom. Marcin Wąsik i  przedstawili analizę sytuacji wskazując na fakt, że dotychczasowe oznakowanie jest prawidłowe, a natężenie ruchu w tym miejscu nie jest na tyle duże by znacząco wpływać na bezpieczeństwo.

Przypomnijmy, że temat ten wielokrotnie poruszany, bo choć organizacja ruchu zorganizowana jest zgodnie z obowiązującymi standardami to niebezpieczne sytuacje i kolizje zdarzają się znacznie częściej niż w innych miejscach. Swoje opinie wyrazili również wicestarosta Wiesław Skowron, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Mościński i Izabela Arwaj zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji.

Starosta Grzegorz Piec zdecydował o przygotowaniu opcjonalnych rozwiązań, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ostateczna decyzja dotycząca wyboru optymalnego wariantu zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Spotkanie...

2a  3a  4a

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich