loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

WTZ z prezentami dla dzieci z koneckiego szpitala

Beata Kij

Jak co roku, 6 grudnia w całejna zdjeciu podopieczni warsztatu terapii zajeciowej wraz z opiekunami i prezentami dla dzieci Polsce odbywać się będą Mikołajki. Grudzień to też miesiąc intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia i czas, który zwykle spędzamy w gronie najbliższych. Czas pełen radości, prezentów i rodzinnego ciepła. Niestety, nie wszystkie dzieci będą miały możliwość spędzenia go w domu. Dla tych maluchów, które będą wtedy przebywać w szpitalu, to bardzo trudny moment, dlatego każde – nawet krótkie chwile radości są bardzo ważne.

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej pod kierownictwem Barbary Zbylut - działającym przy Towarzystwie Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” wyszli temu naprzeciw i wykonali dla dzieci hospitalizowanych na oddziałach koneckiego Szpitala im. św. Łukasza ozdoby świąteczne i wyjątkowe medale "Dzielnego pacjenta", które w środę 6 grudnia Mikołaj będzie rozdawał dzieciom .

Prezes TWRP „ Wszechnica Konecka” Jarosław Staciwa - inicjator akcji, podkreśla że będzie ona cyklicznie powtarzana w przyszłości, by sprawić dzieciom radość i chociaż trochę umilić im pobyt w szpitalu.

Ten miły gest jest bez wątpienia niezwykle istotny. Uśmiech dziecka, to najlepszy widok jaki można sobie wymarzyć, a te prezenty z pewnością go wywołają.

Beata Kij

Galeria zdjęć - WTZ z prezentami...

2  3  4

fot. arch. TWRP "Wszechnica Konecka"