loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Bezpieczeństwo na piątkę

Paweł Goraj - Administrator

Każda inwestycja w bezpieczeństwo, zdjęcie grupowe wszystkich uczestników konkursuto większe lub mniejsze zwycięstwo nas wszystkich. Podejmując działania związane z różnymi formami edukacji w tej przestrzeni możemy sprawiać, że te bezpieczne zachowania w jakimś stopniu utrwalą się w naszej pamięci i będziemy mogli je przekazywać kolejnym osobom. Niewątpliwym przykładem poznawania i utrwalania wiedzy w tym właśnie zakresie, jest Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, odbywający się pod nazwą „Bezpieczeństwo na piątkę”, który jest organizowany przez Policję. W środę 15 listopada 2023 roku w siedzibie Koneckiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe tego konkursu, w którym wzięło udział, aż 12 placówek oświatowych z terenu powiatu koneckiego.

W zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych, którzy musieli przejść przez 3 etapy turnieju. Pierwszy z nich, to test wiedzy, sformułowany w 25 pytaniach jednokrotnego wyboru. Drugi etap polegał na sprawdzeniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i wykonania konkretnego zadania, natomiast trzeci dotyczył oceny prac plastycznych. Łącznie można było zdobyć maksymalnie 45 punktów.

Przybyłych uczniów i gości witał zastępca komendanta KPP w Końskich mł. insp. Paweł Stępiński. „Dziękuję, że bierzecie udział w tym turnieju, ale także za wasze przygotowanie, o które postarali się wasi opiekunowie i pedagodzy”- podkreślał zastępca komendanta KPP w Końskich  - mł. insp. Paweł Stępiński.

„Gratuluję zwycięzcom i życzę kolejnych sukcesów już na etapie wojewódzkim. To bardzo ważne, że Policja wychodzi do ludzi i wspólnie możemy uczestniczyć w tych niezmiernie istotnych działaniach” – podkreślał Jarosław Staciwa - członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Konecki, Burmistrz MiG Końskie oraz PSS Społem w Końskich.

„Ta wiedza jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Będziemy ją przekazywać swoim koleżankom i kolegom oraz najbliższym. Zdobytą wiedzę, dla utrwalenia warto z pewnością powtarzać. Uważamy, że poznane zasady i przepisy pomogą nam w codziennym życiu”- mówiły Zosia, Patrycja i Maja z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie.

„Cieszymy się, że młodzi ludzie chcą poznawać te bardzo ważne zasady bezpieczeństwa. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Jestem przekonany, że tego typu wiedza ma kolosalne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu i będzie mogła być wykorzystywana choćby w zdobywaniu uprawnień do kierowaniu różnymi pojazdami w przyszłości” - podkreślał kom. Marcin Wąsik z Wydziału Ruchu Drogowego.

Ostatecznie tegoroczny turniej i reprezentowanie powiatu koneckiego w zmaganiach wojewódzkich przypadło uczniom z Zespołu Placówek Oświatowych w Dziebałtowie. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Stadnickiej Woli, natomiast przysłowiowe pudło przypadło uczniom z placówki w Rogowie. Jak podkreśla Anna Siemieniec - ratownik medyczny, wiedza z zakresu pierwszej pomocy wciąż wymaga szerszych działań i choć uczestnicy konkursu w większości znają jej podstawowe zasady, to istnieje potrzeba intensywnej edukacji w tym obszarze.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwali koneccy funkcjonariusze w następującym składzie: mł. insp. Paweł Stępiński - zastępca komendanta KPP w Końskich, asp. szt. Andrzej Młodawski – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, kom. Marcin Wąsik – Wydział Ruchu Drogowego, asp. Monika Zamachowska – Wydział Prewencji, mł. asp. Sylwia Soboń i mł. asp. Mariusz Kosada – Wydział Ruchu Drogowego.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Bezpieczeństwo na...

2  3  4

5  6  7

8  9  11

12  15  17

19  20  24

25  26  27

29  31  32

33  36  37

40  42  45

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich