loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Głośne świętowanie ZZH w Maleńcu

Paweł Goraj - Administrator

W sobotę 11 listopada otworzył szeroko zdjęcie z momentu odlewania ryngrafu przez dyrektora muzeumswoje bramy dla wszystkich miłośników historii Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Tradycyjnie, jak wszystkie ważne dla kraju i regionu wydarzenia - 105. rocznicę odzyskania niepodległości uczczono wystrzałami z armaty. Gościom zaproponowano wspólne zwiedzanie fabryki w klimacie XIX wieku i okresu Powstania Styczniowego 1863 roku. Odwołania do wydarzenia były jak najbardziej zasadne, bo jak pokazały burzliwe dzieje naszego kraju, odzyskanie niepodległości w 1918 roku swoje korzenie miało w poświęceniu i ofierze jaką na ołtarzu historii złożyli Powstańcy Styczniowi.

Tradycyjnie już dobrym zwyczajem malenieckiej fabryki jest zaangażowanie zwiedzających w praktyczne działanie i poznawanie starych procesów technologicznych.

Tym razem goście mogli uczestniczyć w odlewaniu ryngrafów i kuciu „gwoździ niepodległości”. Sobotnie popołudnie w ZZH Maleniec można więc śmiało posumować stwierdzeniem: „Polskich dziejów poznawanie poprzez zgodne współdziałanie”.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Głośne świętowanie...

2  3  4

5  6  7

fot. TKN24.pl