loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Pomagamy Polakom na Wileńszczyźnie

Paweł Goraj - Administrator

Wileńszczyzna dla Polaków ma zdjęcie plakatu z zaproszeniem do udziału w zbiórce wyjątkowy sentyment, sentyment który w kontekście zamieszkującej tam Polonii nabiera tym bardziej szczególnego znaczenia. Karty historii pokazują, że Polki i Polacy tysiące razy zdali egzamin z dobroci serca i umiłowania do Polskości. W tym roku rusza już kolejna, czwarta akcja pomocowa, skierowana właśnie do Polonii zamieszkującej Litwę, a szczególnie region Wileńszczyzny. Każdy komu bliski jest los i niełatwa sytuacja życiowa naszych rodaków, może przyłączyć się do tej wyjątkowej zbiórki darów, która odbywa się pod hasłem - „PACZKA DLA RODAKA” i skierowana jest właśnie do zamieszkujących tam Polaków.

Na terenie województwa świętokrzyskiego akcję zainicjował starosta kielecki – Mirosław Gębski. Na to spontaniczne hasło odpowiedział również gospodarz powiatu koneckiego – starosta Grzegorz Piec, który jak sam podkreśla bez chwili namysłu udał się na spotkanie organizacyjne w tej kwestii i przystąpił do współpracy.

 

„Z materiałów, które mogliśmy zobaczyć wiemy, że sytuacja naszych rodaków na Wileńszczyźnie wymaga działań i chęci pomocy. Z ogromną satysfakcją przystępujemy do tej zbiórki i jednocześnie prosimy mieszkańców powiatu koneckiego o pomoc w realizacji tej szczytnej inicjatywy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okażą zrozumienie i dar serca serdecznie dziękuję” – apelował włodarz powiatu koneckiego – starosta Grzegorz Piec, któremu towarzyszył Marian Wikiera – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Końskich. Akcja rozpoczyna się w dniu 14 listopada i potrwa do 4 grudnia 2023 roku.

Co będzie zbierane? Organizatorzy proszą o żywność z długim terminem przydatności, taką jak choćby: kasze, makarony, oleje, ryż, ale także o artykuły chemiczne: proszki, mydła, żele, szampony, a nawet środki pochłaniające wilgoć.

„Nie zapomnijmy o najmłodszej grupie Polonijnej i słodkich upominkach, które z pewnością sprawią im wielką satysfakcję” – podkreślał Marian Wikiera – naczelnik, ale również i wieloletni pedagog. W tegoroczną zbiórkę włączyły się oprócz powiatu kieleckiego i koneckiego, powiaty: jędrzejowski i włoszczowski. W powiecie koneckim akcję koordynują Beata Kij i Paweł Kubiak, którzy dostępni są w godzinach pracy urzędu Starostwa Powiatowego w Końskich pod nr telefonów: 41 260 47 23 i 41 260 47 18. Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne podziękowania w imieniu Litewskiej POLONII.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Pomagamy Polakom...

2  3  4

5  6  7  7a

8