loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Kolejna powiatówka w nowej odsłonie

Paweł Goraj - Administrator

Droga powiatowa Nr 0414 T, która łączy zdjęcie nowo przebudowanej drogiRadoszyce i Jacentów ma już całkiem nową nawierzchnię oraz pobocza i kanał technologiczny. „Oddajemy do użytku kilometrowy odcinek drogi Radoszyce – Jacentów. 50% środków pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Natomiast po 25% to wkład Powiatu Koneckiego oraz gminy Radoszyce” – podkreśla Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

 

To zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy, standard podróżowania tym odcinkiem i był z pewnością bardzo oczekiwany, nie tylko przez samych mieszkańców, ale także osób spoza naszego powiatu, poruszającym się tym uczęszczanym przez kierowców odcinkiem” – puentuje, w krótkich słowach pan Roman, który niemal codziennie przemierza tą trasę.

Oddany odcinek ma dokładnie 967 metrów, a całkowity koszt inwestycji wyniósł 749 049,59 złotych. Kwota dofinasowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosła 374 525, 00 złotych.

Jak czytamy na stronie Kancelarii Premiera RP z ww. Funduszu w 2023 roku ma zostać zrealizowanych 1780 zadań, dotyczących przebudowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Kolejna powiatówka...

2  3  4

5  6  7

fot.Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich