loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„KUCHNIE NARODOWE JAKO OSTOJA TRADYCJI” - COMENIUS

WIZYTA GOŚCI W ZSP IM. STANISŁAWA STASZICA zdjęcie comeniusW STĄPORKOWIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU "COMENIUS" - 16 kwietnia 2012 roku do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie przyjechali przedstawiciele szkół biorących udział w projekcie programu Comenius pt. „Kuchnie narodowe jako ostoja tradycji”. Na spotkanie przybyło dziewięciu nauczycieli oraz dziewięciu uczniów z Turcji i Słowacji. Na czas pobytu w Polsce, szkoła zorganizowała wiele atrakcji. Zaraz po wyjściu z samolotu na warszawskim Okęciu, delegacja gości udała się na zwiedzanie Starego Miasta.

 

Po przyjeździe do Stąporkowa, przybyłych gości powitała p. Hanna Rzepka – dyrektor szkoły, uczniowie oraz rodzice. Następnie uczniowie z Turcji i Słowacji pojechali na nocleg do domów uczniów naszej szkoły, natomiast nauczyciele do Hotelu Lacona. Następny dzień przedstawiciele szkół partnerskich spędzili w naszej szkole. Pierwszy punkt działań projektowych dotyczył zapoznania gości ze szkołą. Następnie przedstawione zostały prezentacje multimedialne, dotyczące potraw narodowych oraz kalendarz (jako produkt) na kolejny rok z fotografiami potraw polskich. W szkole zostały również zorganizowane warsztaty kulinarne, na których przygotowano potrawy charakterystyczne dla poszczególnych państw. Nasi uczniowie wraz z opiekunami przyrządzili: zalewajkę, kotlety schabowe z surówką z kiszonej kapusty, naleśniki z serem i jabłkami, sałatkę jarzynową oraz sernik. Przedstawiciele Słowacji przygotowali haluszki, które serwowali z bryndzą i smażonym boczkiem oraz gęstą śmietaną, natomiast delegacja z Turcji przygotowała kisir (sałatkę z kaszą burgur) oraz irmik helvasi (czyli chałwę z kaszy manny). Po warsztatach kulinarnych, na których panowała przyjazna i ciepła atmosfera, odbyła się degustacja potraw w sali udekorowanej na styl polskiej kultury ludowej. Następnego dnia delegacja gości wraz z uczniami z naszej szkoły oraz koordynatorką projektu p. Małgorzatą Góral, udała się na wycieczkę po Górach Świętokrzyskich, gdzie zobaczyli m.in.: gołoborze, Klasztor na Świętym Krzyżu, osadę średniowieczną we wsi Huta Szklana, Kielce oraz Dęba Bartka w Zagnańsku. Tego samego dnia, po powrocie do Stąporkowa, nasi goście udali się do piekarni „Rozeta” p. Roberta Dziubińskiego, gdzie zapoznali się z pracą piekarzy i wypiekiem chleba. Kolejnego dnia, goście z zagranicy wraz z uczniami i nauczycielami z naszej szkoły, pojechali na wycieczkę do Krakowa gdzie m.in. zwiedzili Kościół Mariacki, Stary Rynek z atrakcjami – Bramą Flaorjańską i Barbakanem, Sukiennice oraz Wawel. W czwartek nasi goście wzięli udział w XIII Powiatowym Sympozjum Ekologicznym po którym nastąpiło spotkanie z władzami powiatu koneckiego, na które przybył p. Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki oraz p. Krzysztof Stachera – na z zagranicy dotyczyła porównania systemu szkolnictwa w Polsce, Turcji i Słowacji. Przebiegała ona w ciepłej i serdecznej atmosferze. Od władz powiatowych delegacja gości z zagranicy otrzymała prospekty, pt. „Nad Czarną i Kamienną” w języku angielskim, czarownice koneckie oraz albumy o województwie świętokrzyskim. Natomiast ZSP w Stąporkowie, przyjaciołom z Turcji i Słowacji przekazał materiały i książki o Polsce oraz o regionie świętokrzyskim, kalendarze kulinarne z przepisami w języku polskim i angielskim wykonane przez uczniów. Po południu goście udali się do Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze, a następnie do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej, które na zwiedzających wywarło duże wrażenie. Piątek to dzień pożegnań z przyjaciółmi z Turcji i Słowacji oraz powrotów do swoich krajów.