loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Pożegnanie z Afryką

Paweł Goraj - Administrator

W sobotę 23 września br. odbyła sięzdjęcie z wręczania pamiątek i dyplomów uczestnikom rajdu kolejna edycja rajdu pieszego pn. „Pożegnanie z Afryką”. Dystans jaki musieli pokonać uczestnicy to 50 km i zaliczany jest do tytułu „Superpiechura Świętokrzyskiego”. Grupa około 150 piechurów wyruszyła o 7:00 rano z Afryki przez Maleniec, Rudę Maleniecką, Sielpię do Kozowa, gdzie w godzinach popołudniowych nastąpiło zakończenie rajdu. Po drodze na piechurów czekały trzy punkty kontrolne, w których miłośnicy wędrówek otrzymali napoje i przekąski. W Kozowie z kolei mieli możliwość zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

 

W maratonie wzięli udział nie tylko koneccy piechurzy, można też było spotkać grupy z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Skarżyska Kamiennej, Włoszczowy, Buska Zdroju, Radomia, Warszawy, Krakowa, Łodzi, a nawet Gdańska. Na mecie medale i dyplomy wręczał między innymi starosta konecki Grzegorz Piec wraz z radną powiatową Lillą Brożyną. Rajd odbył się pod patronatem honorowym Starosty Koneckiego.

Beata Kij

Galeria zdjęć - Pożegnanie z Afryką...

2  3  4

5  6