loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ulica Młyńska w nowej odsłonie

Paweł Goraj - Administrator

Skończyły się kłopoty mieszkańców, zdjęcie ulicy młyńskiej po remoncieprzedsiębiorców i wszystkich korzystających z tego traktu. Od wiosny na ulicy Młyńskiej trwały prace nad gruntowną przebudową tej drogi. Jak pokazują zdjęcia z początkowego okresu działań dotychczasowa, zniszczona nawierzchnia została zdemontowana, wykonano solidną podbudowę, odwodnienia i kanał techniczny. Końcowym etapem było ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, chodników i wjazdów na posesje. Jak informuje członek Zarządu Powiatu - Jarosław Staciwa -„Droga została przebudowana na odcinku długości 400 mb., a łączny koszt inwestycji zamknął się w kwocie 1 800 000 złotych. Znacząca część kosztów bo aż 95%  to wsparcie rządowe w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.”

 

Świeżo skończona inwestycja na drodze powiatowej wraz z rondem im. Sylweriusza Jaworskiego i innymi odcinkami sąsiednich ulic znacząco zmieniła oblicze tego przez długie lata zapomnianego rejonu Końskich.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Ulica Młyńska...

2  3  4

5  6  7

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich