loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Powstańczy Arsenał – ciekawy projekt ZZH Maleniec

Paweł Goraj - Administrator

Powiatowa jednostka kultury – Zabytkowy zdjęcie planszy wystawionej podczas prelekcjiZakład Hutniczy Maleniec realizuje interesujący projekt pt. „Powstańczy Arsenał” dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″. W ramach tych działań realizowany jest szereg zadań przypominających bohaterów tego zrywu niepodległościowego i zaangażowania mieszkańców naszego regionu. Piątkowa konferencja i wystawa zorganizowana 8 września 2023 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr1 w Końskich była okazją do przedstawienia różnorodności uzbrojenia i pomysłowości powstańców w tym względzie. W programie konferencji znalazły się wykłady, których tematyka dotyczyła roli Zagłębia Staropolskiego oraz wykorzystania jego zasobów na potrzeby czynu niepodległościowego w okresie Powstania Styczniowego.

 

Prelekcje dotyczące tych tematów wygłosili dr hab. Wiesław Caban, Paweł Staszczak, Jacek Jaworski, Paweł Kołodziejski oraz Krzysztof Woźniak - autor i administrator strony o dziejach konecczyzny i jej mieszkańców.

Jak informował dyrektor ZZH dr Maciej Chłopek, teksty referatów zostaną włączone do zasobu tek edukacyjnych „Nasze Powstanie”, które przekazane zostaną lokalnym placówką oświatowym z terenu powiatu koneckiego. Jest to istotny przyczynek do wychowania patriotycznego młodego pokolenia.

Adam Kubka

 Galeria zdjęć - Powstańczy arsenał...

2  3  4

fot: TKN24.pl