loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Dni Fałkowa 2023

Beata Kij

Dni Fałkowa, to z pewnością na zdjeciu starosta konecki z radna Danuta Lesniewicz, dyrektorem PUP w Konskich i przedstawicielami gminy falkowjedno z największych wydarzeń na terenie gminy. W tym dniu 15 lipca, na przybyłych czekało wiele atrakcji kulturalnych,  kulinarnych oraz muzycznych. Tegoroczną gwiazdą sobotniej imprezy była grupa „Łzy”. Wszystkich przybyłych mieszkańców i gości witał wójt Fałkowa – Henryk Konieczny, który dziękując wszystkim za obecność i życząc udanej zabawy przypomniał, że stolica gminy nabyła prawa miejskie wcześniej niż nawet miasto Łódź, z czego on sam jak i mieszkańcy są oczywiście bardzo dumni, bo wspomniane prawa nadawał miejscowości sam Kazimierz Wielki.

Gospodarz gminy, wspólnie z  Piotrem Gonerką – przewodniczący Rady oraz Anną Wajnberger – skarbnik gminy, dokonali oficjalnego otwarcia tegorocznych Dni Fałkowa. Gospodarzom towarzyszyli również obecni na wydarzaniu: Sebastian Skuza – wiceminister finansów, Krzysztof Lipiec i Mariusz Gosek – posłowie na Sejm RP, gospodarz powiatu koneckiego – starosta Grzegorz Piec, Jarosław Staciwa – członek Zarządu oraz Jacek Werens – dyrektor PUP w Końskich. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali liczne gry i zabawy, a na rozstawionych stoiskach kusiły liczne specjały, które skutecznie przyciągały koneserów dobrego smaku. Podczas festynu znalazło się miejsce na specjalną strefę dla twórczości lokalnej, gdzie odbył się III Przegląd Rękodzieła i Twórczości Lokalnej. To tu można było podziwiać między innymi wspaniale wykonany haft, rzeźbę, czy sięgnąć do książki spod pióra fałkowskich pisarzy. Na wydarzeniu odbyła się również publiczna zbiórka,  z której środki zostaną przeznaczone na potrzebujące dzieci z terenu gminy Fałków. Natomiast przed występem gwiazdy wieczoru na scenie zagościły cygańskie rytmy w wykonaniu grupy Torno Roma – Bogdan Trojanek. Gwiazda wieczoru grupa „Łzy” pojawiła się na fałkowskiej scenie o godzinie 20.00.

                                                                               Paweł Kubiak

 Galeria zdjęć - Dni Fałkowa...

2  4

3  5

6  7

8

fot. arch. tkn24.pl