loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Zmagania w biegach przełajowych w SOSW w Baryczy

Paweł Goraj - Administrator

Tradycyjnie we wrześniu, Specjalny zdjęcie grupowe z wręczania nagróg na scenieOśrodek Szkolno - Wychowawczy w Baryczy zorganizował kolejną, już XXIX edycję Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych. W rywalizacji uczestniczyło siedem drużyn: z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach, Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 w Kielcach, Specjalnych Ośrodka Szkolno - Wychowawczych w Jędrzejowie i Starachowicach, ZPEW w Skarżysku - Kamiennej oraz gospodarzy czyli SOSW im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy. Uczestnicy rywalizowali na trasie biegu w czterech kategoriach (dziewczęta młodsze i starsze oraz chłopcy młodsi i starsi).

 

W uroczystym otwarciu zawodów sportowych uczestniczył przedstawiciel Starosty Koneckiego - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia - Krzysztof Stachera. Gospodarz, dyrektor SOSW Jan Słuszniak, powitał wszystkich uczestników zmagań, trenerów i zaproszonych gości. Zwracając się do uczestników zmagań w imieniu Starosty Koneckiego, naczelnik Stachera nawiązał do szlachetnej idei rywalizacji sportowej i życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników. Poszczególne grupy wyruszały na trasę biegu zaczynając od kategorii dziewcząt młodszych. Rywalizacja była zacięta, a zawodników dodatkowo dopingowała aktywna publiczność. Po ostatnim biegu, w kategorii chłopców starszych, wszyscy mieli możliwość regeneracji korzystając z przygotowanego przez gospodarzy poczęstunku. Potem nastąpiła wyczekiwana ceremonia nagrodzenia i wręczenia pucharów triumfatorom w poszczególnych kategoriach i w klasyfikacji drużynowej.

Wszystkim, którzy osiągnęli najlepsze wyniki oraz zwycięzcom poszczególnych kategorii i zmagań drużynowych zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i upominki ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania wszystkim wspierającym ich w realizacji tego przedsięwzięcia, w szczególności sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Końskich – Starosta Grzegorz Piec, Wojewódzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Kielcach - wiceprezes Dariusz Kos, Świętokrzyskiemu Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej „Sprawni Razem” - prezes Piotr Kusiak, Nadleśnictwu Barycz – Nadleśniczy Wojciech Bomba, „TOP SPORT” sklep sportowy, „PIERROT” Wytwórnia Wód Źródlanych i Napojów, hurtownia warzyw Waldemar Czech.

Wyniki klasyfikacji grupowej

 1. SOSW Barycz
 2. ZPSWR Cudzynowice
 3. SOW im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach
 4. ZPEW Skarżysko Kamienna
 5. SOSW w Jędrzejowie
 6. ZS Nr 1 w Kielcach
 7. SOSW w Starachowicach

GRUPA: DZIEWCZĘTA STARSZE

 1. Karolina Główczyńska (Skarżysko)
 2. Daria Brzeszcz (Cudzynowice)
 3. Wiktoria Grygiel (Barycz)

GRUPA: DZIEWCZĘTA MŁODSZE

 1. Paulina Garbat (Matki Kolumby)
 2. Tamara Trepczyńska (Barycz)
 3. Anna Klisiewicz (Cudzynowice)

GRUPA: CHŁOPCY STARSI

 1. Steinhof Damian (Barycz)
 2. Dariusz Nowak (Cudzynowice)
 3. Czerski Robert(Barycz)

GRUPA: CHŁOPCY MŁODSI

 1. Szymon Cichocki (Siostra Kolumba)
 2. Tadeusz Skupiński (Cudzynowice)
 3. Dawid Skorża (Cudzynowice)

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Zmagania w biegach...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

35  36  37

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich