loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Kuźnice Koneckie – sobotnie zwiedzanie staropolskiej fabryki żelaza w klimacie słuchowiska „Krew i żelazo”

Paweł Goraj - Administrator

Pierwszy dzień „Kuźnic Koneckich”, czyli zdjęcie Macieja Chłopka i Magdaleny Galas w muzeumsobotnie popołudnie 23 lipca, to przede wszystkim spotkanie z historią we wnętrzach Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Tegoroczne powiatowe wydarzenie promocyjne poszerzone zostało o prezentację nowej produkcji Radia Kielce, jaką jest słuchowisko „Krew i żelazo”. Trudno znaleźć lepsze miejsce, by opowiedzieć o perypetiach bohaterów i kulisach powstania scenariusza, niż wnętrza tej fabryki. Akcja słuchowiska dzieje się bowiem właśnie w Maleńcu w I poł. XIX w., a autorem opowieści jest dyrektor ZZH Maciej Chłopek.

 

Autorowi podczas spotkania z publicznością towarzyszyła, związana z naszym powiatem, reporterka Radia Kielce, a zarazem reżyser Magdalena Galas – Klusek. Oboje w interesujący sposób opowiedzieli, o tym jak zrodził się pomysł na taką opowieść osadzoną w realiach historycznych oraz, jak udało się dobrać tak znakomity zespół aktorów. Przypomnieć w tym miejscu należy ,że rolę głównego bohatera Jacka Lipskiego - zawiadowcy fabryki w Maleńcu którego zagrał Paweł Deląg. Słuchowisko aktualnie prezentowane na antenie rozgłośni Radia Kielce przyciąga do odbiorników wielu słuchaczy i jest doskonałym elementem promującym ten unikatowy zabytek. Na tym kameralnym spotkaniu władze powiatowe reprezentowała radna rady powiatu Danuta Leśniewicz.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Kuźnice Koneckie - sobotnie zwiedzanie...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich