loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

"Bogu na chwałę, Kacperkowi na ratunek" – obchody Dnia Strażaka w Mninie

Beata Kij

Obchody Dnia Strażaka odbyły się 3 maja na terenie na zdjeciu starosta konecki z przedstawicielami policji i strazyjednostki OSP w Mninie. Coroczne święto tym razem  było połączone z festynem charytatywnym na którym zbierano pieniądze na pomoc dla Kacpra Mazura, małego mieszkańca gminy Słupia Konecka, cierpiącego na encefalopatię – rzadką chorobę genetyczną. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą  w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Tekli w Mninie, po której nastąpił przemarsz na plac przy jednostce OSP w Mninie, gdzie wręczono nagrody dla zasłużonych strażaków z jednostek z terenu gminy Słupia Konecka.

Podczas festynu każdy chętny mógł pomóc, kupując wypieki i przysmaki przygotowane przez KGW w Mninie oraz kupując  los na loterii przygotowanej przez KGW ,,Wólczanki”, w której główną nagrodą był rower lecz również Inne nagrody jak np. kociołek podarowany na licytację przez Powiat Konecki. Na uczestników czekało wiele atrakcji jak stoiska z zabawkami, strzelnica czy koncert zespołu ,,Karla”. Wszystkie pieniądze zebrane podczas Dnia Strażaka zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie Kacperka.
W uroczystościach udział wzięli m.in. starosta konecki Grzegorz Piec, włodarze Gminy Słupia Konecka z wójtem Robertem Wielgopolanem na czele, Piotr Piec - zastępca wójta gminy Ruda Maleniecka, mł. bryg. Ryszard Stańczak - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, radni oraz sołtysi gminni i przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Łukasz Brot

 

Galeria zdjęć - ,,Bogu na chwałę, Kacperkowi...

Dzień Strażaka i festyn charytatywny w Mninie 2022 02 1024x682 Copy  Dzień Strażaka i festyn charytatywny w Mninie 2022 16 1024x682 Copy  Dzień Strażaka i festyn charytatywny w Mninie 2022 48 1024x682 Copy

fot. arch. tkn24.pl