loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Energetyczne forum w Skarżysku Kamiennej

Paweł Goraj - Administrator

To, już drugie takie spotkanie, zdjęcie starosty i radnego na sali konferencyjnej podczas trwania forumktóre podejmuje szeroko rozumianą działalność energetyczną, na terenie PGE Dystrybucja S.A. Oddziału w Skarżysku Kamiennej. W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z poszczególnych regionów, w których PGE Skarżysko Kamienna prowadzi swoją działalność oraz przedstawiciele Oddziału PGE ze Skarżyska Kamiennej, na czele z Dyrektorem Generalnym - Wojciechem Nitą. Władze powiatu koneckiego reprezentowali: starosta – Grzegorz Piec oraz radny – Wojciech Owczarek. Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć miedzy innymi o charakterystyce działalności przedsiębiorstwa, jak również zapoznać się z najważniejszymi inwestycjami oraz wpływem jednostek wytwórczych i prosumenckich na sieć dystrybucyjną.

 

Poszczególni prelegenci podkreślali, że obecnie jesteśmy świadkami rewolucji systemu energoelektrycznego, ale i pewnych problemów wynikających z tego też faktu.

„Jednym z większych i wciąż problematycznych jest dostarczanie nieskonsumowanych nadwyżek energii do sieci przesyłowej z paneli fotowoltaicznych, czy farm wiatrowych, tu widzimy, że wytwarzana energia, ze wspomnianych źródeł jest stosunkowo mało konsumowana na miejscu, czy danym obszarze i mówiąc kolokwialnie wypychana do sieci, powodując zarówno problemy z przesyłem, jak i jej przechowywaniem. Dlatego też, budujmy tak źródła OZE, aby wytwarzana przez nie energia „zjadana” była, w zdecydowanej większości na miejscu i tylko w niewielkim stopniu wędrowała po sieci” – podkreślano podczas tego bardzo ciekawego spotkania.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Energetyczne forum...

2  3  4

5  6  7

8  9

10  11  12

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich