loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Drugi tomograf komputerowy dla koneckiego szpitala

Paweł Goraj - Administrator

To już pewne, w koneckim zdjęcie pracowniczki i nowego tomografu komputerowego w koneckim szpitaluszpitalu Św. Łukasza będzie drugi tomograf komputerowy. Całkowity koszt inwestycji przekracza kwotę ponad 4 milionów złotych. Inwestycja obejmuję zarówno zakup samego urządzenia, jak i roboty budowlane. „Zakup urządzenia był możliwy dzięki Rządowemu Programowi Inwestycji Lokalnych. Zarząd Powiatu Koneckiego podjął również pozytywną decyzję o zwiększeniu dotacji celowej z budżetu powiatu, na zakup tomografu i przebudowę pomieszczeń w kwocie 500 tysięcy złotych” – zaznacza starosta Grzegorz Piec.

 

Posiadanie tomografu jest w dzisiejszej rzeczywistości niezbędnym narzędziem ułatwiającym szybką i nowoczesną diagnostykę, co zdecydowanie ułatwia postawienie właściwej diagnozy. Jeden tomograf, to dziś zdecydowanie za mało, oczekiwania pacjentów są dużo większe. Decyzja o zakupie kolejnego tomografu wydaje się być więc bardzo dobrą i z pewnością podniesie jakość wykonywanych w tym zakresie badań diagnostycznych.

„1 października 2011 roku uruchomiliśmy obecnie działający tomograf komputerowy. Tego rodzaju badania są dziś czymś niemal niezbędnym i pozwalają nam na dość rozległą diagnostykę. Obecny aparat tomografu pozwala przeprowadzać badania wykorzystując 64 rzędy i 128 warstw. Nowy tomograf, to już 80 rzędów i 160 warstw. To wszystko będzie nam dawało uchwycenie bardzo drobnych szczegółów, a tym samym jeszcze bardziej precyzyjniejsze diagnozy. Drugi tomograf jest wyposażony w udoskonalone oprogramowanie i będzie dysponował zmniejszoną dawką napromieniowania – podkreśla w rozmowie z nami kierownik Działu Rentgenodiagnostyki szpitala Św. Łukasza w Końskich – lek. med. Ireneusz Fatek.

Nowy tomograf, to zdecydowane poprawienie jakości badań i większa ochrona radiologiczna. Inwestycja ma zostać zakończona do końca br., a drugi tomograf będzie zlokalizowany w suterenach koneckiego szpitala.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Drugi tomograf...

2  3  4

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich