loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

XII TURNIEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU

W gościnnych progach hali sportowej przy zdjęcie turniej koszykówkiPublicznym Gimnazjum w Stąporkowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Staszic” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie. Na rozpoczęciu turnieju obecni byli – Wiesław Skowron – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Bogdan Soboń – starosta konecki. W ciągu dwóch dni, 28 – 29 listopada 2011 r., odbywają się mecze zespołów dziewcząt i chłopców reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu koneckiego. W dniu wczorajszym rywalizowały ze sobą dziewczęta z pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu koneckiego. Grały systemem „każdy z każdym” w jednej grupie.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Końskich pokonała we wszystkich meczach kolejno drużyny: ZSP Stąporków 8:6, I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich 14:7, II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich 11:4, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich 11:6, zdobywając tym samym miano zwycięzcy turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna ZSP w Stąporkowie, trzecie miejsce drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Najlepszym strzelcem wśród dziewcząt została Aleksandra Jankowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich zdobywając 34 pkt.

W drugim dniu turnieju – 29 listopada - spotkały się drużyny chłopców, które zostały podzielone na 2 grupy reprezentujące: ( grupa A - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie, I Liceum Ogólnokształcące w Końskich, II Liceum Ogólnokształcące w Końskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Końskich; natomiast w grupie B - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Końskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich i Szkoły Niepubliczne Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich. Siedem zespołów rozgrywało mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Tradycyjnie zwycięzcy grup spotkali się w meczu finałowym walcząc o pierwsze miejsce w turnieju, w którym drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich pokonała drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie18:15. Drugie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie, trzecie miejsce drużyna II LO w Końskich. Najlepszym strzelcem wśród chłopców został Łukasz Kwiecień z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie. Puchar, nagrody i dyplomy za sportowe zmagania młodzieży wręczali - Krzysztof Stachera – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia oraz Hanna Rzepka – dyrektor ZSP w Stąporkowie. Na zakończenie turnieju Hanna Rzepka – gospodarz zawodów podziękowała wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację, nauczycielce Bożenie Hozer i uczniom swojej szkoły za zorganizowanie powiatowego turnieju.