loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Konkurs - Bezpieczne Wakacje – Etap II – Bezpiecznie na szlakach

Paweł Goraj - Administrator

zdjęcie z napisem konkurs bezpieczne wakacje

Pytanie 1. Jak nazywa się szlak pieszy, oznaczony kolorem czerwonym prowadzący z Piekła do Nieba, który łączy dwie wioski usytuowane wśród sosnowych lasów na południe od miejscowości Końskie? Choć miejscowości te dzielą niespełna 2 km, to cały szlak liczy ponad 250 km. I prowadzi turystów przez najciekawsze miejsca i miejscowości 9 gmin powiatów: koneckiego, skarżyskiego i opoczyńskiego. Charakterystyczne nazewnictwo oraz związane z poszczególnymi miejscami legendy sprawiły, że moce nadprzyrodzone stały się motywem przewodnim całej trasy.

1  1a

 

Pytanie 2. Ten pomnik przyrody nieożywionej, to granitowy głaz narzutowy. Prawdopodobnie największy w województwie świętokrzyskim, mierzy bowiem ponad 2 m wysokości, ma 16,5 m obwodu i wystaje z ziemi na ok. 1 metr! Położony jest niedaleko miejsca biwakowego w Kamiennej Woli. Aby zobaczyć to cudo należy zejść niedaleko ze szlaku pieszego koloru czerwonego i zgodnie z oznakowaniem wejść w łąkę. Proszę o podanie nazwy tego pomnika przyrody?

2

Pytanie 3. Korzystanie z drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest:

a) zabronione,

b) dozwolone bez ograniczeń,

c) dozwolone wyjątkowo, gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzyście na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).

3  3a

Pytanie 4. Opisz gdzie prawidłowo powinny być noszone przez pieszego elementy odblaskowe

4

Pytanie 5. Rowerzysta jest obowiązany korzystać z:

a) z chodnika,

b) z drogi dla pieszych,

c) z pobocza, pod warunkiem, że nie utrudni ruchu pieszym.

5

Pytanie 6. W Polsce zgodnie z „Prawem o ruchu drogowym” obowiązuje ruch:

a) prawostronny,

b) lewostronny,

c) po dowolnej stronie.

6

UWAGA: Przypominamy, że odpowiedzi przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  natomiast każda osoba biorąca udział w konkursie zobowiązana jest podpisać się z Imienia i Nazwiska w nadsyłanych odpowiedziach.