loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Spotkanie z Pełnomocnikiem Premiera ds. programu „Czyste Powietrze” - Bartłomiejem Orłem

Paweł Goraj - Administrator

W sobotę, 12 czerwca na zaproszenie Starosty zdjęcie Bartłomieja Orła i Grzegorza Pieca przy stole konferencyjnymKoneckiego - Grzegorza Pieca gościł w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym Maleniec Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów - Mateusza Morawieckiego ds. programu „Czyste Powietrze" - Bartłomiej Orzeł. Minister spotkał się z sołtysami i liderami środowisk lokalnych z terenu naszego powiatu. Głównym tematem były działania zmierzające do poprawy jakości powietrza dzięki nowym, ekologicznym źródłom energii. Omówione zostały również zagadnienia wykorzystania systemów fotowoltaicznych, możliwości używania w gospodarstwach gazu ziemnego i kłopotów z dostępem do tego paliwa na terenach wiejskich.

 

Uwagę na ten problem zwrócił m.in. członek zarządu powiatu - Jarosław Staciwa, przedstawiając sytuację mieszkańców gminy Radoszyce. Zabierający głos uczestnicy spotkania pytali ministra Bartłomieja Orła o rozwiązania finansowe i prawne w przypadku gospodarstw już obecnie korzystających z rozwiązań fotowoltaicznych. Spotkanie to było szansą do nawiązania przez sołtysów kontaktu w celu uzyskania wsparcia dla swoich działań proekologicznych na gruncie lokalnym. Minister Bartłomiej Orzeł zdeklarował swoją pomoc i poparcie dla wszelkich działań wpływających na poprawę stanu środowiska naturalnego. Wśród uczestniczących w spotkaniu znalazł się również poseł Mariusz Gosek, radna Danuta Leśniewicz i dyrektorzy niektórych jednostek powiatowych.

Adam Kubka