loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Kochają ludzi, dlatego dzielą się najcenniejszym darem, jaki posiada człowiek

Paweł Goraj - Administrator

16 czerwca 2021 roku w ZSP Nr 1 w Końskichzdjęcie legitymacji i medalu Honorowego Dawcy Krwi odbędzie się uroczystość uhonorowania 27 wyróżnionych Honorowych Dawców Krwi z Powiatu Koneckiego. 15. z nich otrzyma odznaczenie Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu, 9. zostanie wręczona odznaka Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, a 3. z nich zostanie uhonorowana Honorową Odznaką Polskiego Czerwonego Krzyża. Jak podkreślają: Jerzy Kisiel i Paweł Szemberg z PCK Oddział w Końskich, wyróżnione osoby, to dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Łącznie wyróżnione osoby oddały dotychczas 590 litrów krwi.

 

W naszym powiecie funkcjonuje 10 Klubów Honorowych Dawców Krwi, które zrzeszają 900 zarejestrowanych członków. W samych tylko Końskich jest 5 takich organizacji. Co trzeba zrobić żeby zasilić grono tych wspaniałych orędowników daru życia i nadziei? Trzeba być oczywiście zdrowym i nie posiadać obciążeń w postaci chorób, a następnie udać się do Punktu Krwiodawstwa i tam po przejściu badań podstawowych, dokonać rejestracji. Wymóg formalny, to również ukończone 18 lat, górna granica wieku wynosi tu 65 lat i przynajmniej 50 kg. wagi. Jednorazowo dawca może oddać nie więcej niż 450 ml. krwi.

Paweł Kubiak