loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Nakręcone serce

Paweł Goraj - Administrator

Choć jest metalowe, to wygląda jakby zdjęcie uczestników akcji serce dla Dagmary przekazujących korkitętniło życiem. Od kiedy stanęło przed Starostwem Powiatowym w Końskich praktycznie nie ma chwili wytchnienia i odpoczynku. Stało się na tyle popularne, że niemal co kilkanaście minut ktoś podchodzi i wrzuca do niego uzbierane nakrętki. Są to różne ilości ale liczy się przecież gest. Jak już wiemy wrzucane, z nieukrywanym entuzjazmem nakrętki, to nie tylko doskonały surowiec wtórny ale, a może przede wszystkim realna pomoc dla osób potrzebujących.

Na terenie naszego miasta, to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw i miejmy nadzieję, że pomysł spodoba się pozostałym gminom, które być może przyłączą się do tej, jakże szczytnej inicjatywy społecznej ale i przecież proekologicznej, do czego oczywiście jako redakcja serdecznie zachęcamy.

W ostatnim czasie Szkolne Koło Wolontariatu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich zorganizowało na terenie szkoły zbiórkę nakrętek, która zaowocowała kilkoma workami zebranego surowca wtórnego. Nakrętki, jak informuje nas Marzena Domagała – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu i Julita Dzwonek - pedagog szkolny, zostały przekazane w dniu 23 marca br. na rzecz Dagmary Michalskiej z Jacentowa. Za okazane wsparcie osobiście dziękował pomysłodawca akcji, Jarosław Staciwa – członek Zarządu Powiatu Koneckiego:

W imieniu własnym i osób potrzebujących pomocy, pragnę wyrazić wdzięczność każdemu, kto wspiera ten rodzaj pomocy i angażuje  się osobiście, przychodząc do serca stojącego przed Starostwem Powiatowym w Końskich.

Paweł Kubiak

2

fot. Paweł Kubiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich