loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

W dniu wczorajszym w siedzibie Muzeum im. zdjęcie stypendiumPrzypkowskich w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszej młodzieży 4 powiatów województwa świętokrzyskiego. 31 uczniów reprezentujących powiaty: kielecki, konecki, włoszczowski oraz jędrzejowski odebrało z rąk wojewody Bożentyny Pałki – Koruby dyplomy uprawniające do pobierania rocznego stypendium w wysokości 258 złotych miesięcznie. Na uroczystości wręczono także odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 października 2011 r. na wniosek Ministra Edukacji Narodowej za zasługi dla rozwoju Oświaty, za działalność społeczną.

 

Wśród nagrodzonych była Małgorzata Świtakowska – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, która odebrała Srebrny Krzyż Zasługi. Powiat konecki na uroczystości reprezentował Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego. Zaszczytu otrzymania stypendium Prezesa RM z terenu powiatu dostąpiło 8 uczniów. W imieniu Marszałka Województwa Adama Jarubasa na wręczeniu obecny był Piotr Żołądek – członek Zarządu Województwa, który „życzył nagrodzonym wielu wspaniałych osiągnięć naukowych, aby każdy sięgał najwyższych celów, które sobie wyznaczył”. Kuratorium Oświaty reprezentowała Małgorzata Muzoł. W przemówieniu skierowanym do obecnych powiedziała, „iż wiedza jest największym darem jaki każdy może pomnażać. Nauka jest studnią bez dna, a zdobywanie wiedzy daje nadzieję na jeszcze lepsze poznanie otaczającego świata i ludzi żyjących obok nas”. Spotkanie zakończył występ artystyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie.