loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

WSPOMNIENIE LATA – GALERIA U STAROSTY

27 października 2011 roku w budynku Starostwa zdjęcie galeriaPowiatowego w Końskich odsłonięto kolejną wystawę z cyklu Galeria U Starosty. Bohaterami wernisażu tym razem były dzieci, uczestnicy letniego wypoczynku wakacyjnego, który odbył się pod opieką i patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Końskich. Wystawę zatytułowano „Wspomnienie Lata - Prace dzieci uczestników kolonii TPD”. Otwarcia wernisażu dokonał osobiście Bogdan Soboń - starosta, który w towarzystwie Wiesława Skowrona – przewodniczącego Rady Powiatu oraz Beaty Oczkowicz – wicewojewody i Emiliana Niemca – dyrektora ZZH w Maleńcu gratulował uczestnikom kolonii wspaniałych prac i jednocześnie dziękował opiekunom, wychowawcom i organizatorom zaangażowania i troski w organizację kolonii.

 

Wystawie towarzyszyła wspaniała sceneria jesienna, która dodatkowo urozmaicała efekt przedstawionych prac. „ Bardzo nam miło, że możemy dziś wystawić prace naszych podopiecznych w tym miejscu. Oglądane obrazy, to owoc 10 dni prac naszych podopiecznych. Przekrój wiekowy uczestników zajęć plastycznych był bardzo różny, dlatego też prowadzenie tego typu zajęć wcale nie należało do łatwych. Zauważyłyśmy, że w miarę upływu czasu pewne problemy i troski naszych podopiecznych były uwypuklane w twórczości oglądanych dzisiaj prac. Dzieciaki biorąc udział w zajęciach miały możliwość wyciszenia własnych emocji, tak by w sposób pozytywny zacząć odbierać własną twórczość, co niewątpliwie bardzo nas ucieszyło” - mówiły Maria Stanek – wiceprezes TPD i Barbara Juśkiewicz – plastyk. Prace wykonano w technice akwarelowej, olejowej, ale nie brakowało również odważnych do malowania na szkle. Kolonie trwały od 25 czerwca do 16 sierpnia i skorzystało z nich 405 dzieciaków z czego, aż 133 uczestników pojechało całkowicie bezpłatnie. Uczestnicy kolonii pochodzili z Końskich, Fałkowa, Stąporkowa, Gowarczowa oraz Skarżyska Kamiennej. Kolonie mogły odbyć się dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu Ośrodków Pomocy Społecznej, Kuratorium Oświaty oraz TPD i Urzędowi MiG w Końskich. „Uważam, że to bardzo dojrzałe prace i śmiało można powiedzieć, że są to prace artystów. Sama akcja jest bardzo cenna i chciałabym, aby tego typu inicjatywa była dalej kontynuowana, a te wspaniałe dzieciaki mogły zawsze liczyć na pomocną dłoń z Państwa strony” - podkreślała Beata Oczkowicz – wicewojewoda. „To wartościowe prace, dlatego kiedy je pierwszy raz zobaczyłem nie miałem najmniejszych wątpliwości, aby je pokazać w Galerii U Starosty, tym bardziej, że temat podjęty przez wychowawców jest niezmiernie istotny i społeczny” - mówił na zakończenie Emilian Niemiec. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Końskich charakteryzuje obfita działalność społeczna ukierunkowana w stronę najmłodszych. Zaangażowanie i poświecenie społeczne oraz umiejętne balansowanie między szeregiem instytucji pozwala w sposób racjonalny wykorzystać skromne możliwości na zorganizowanie wspaniałego wypoczynku dla dzieciaków, których rodzinne budżety są bardzo skromne i nie poradziłyby sobie z tego typu obciążeniami.