loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Maleniec na - TVP Historia

Paweł Goraj - Administrator

W niedzielę 20 grudnia br. o godz. 19.00 zdjęcie bramy wejściowej na teren muzeum w Maleńcu wraz z pracownikami- TVP Historia wyświetli film dokumentalny pt. "Ignacy Prądzyński: budowniczy Kanału Augustowskiego", poświęcony postaci tego znakomitego inżyniera i stratega z okresu powstania listopadowego. Część zdjęć do filmu nakręcono na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu, który na potrzeby realizowanej produkcji odegrał rolę zakładów metalowych Karola Brzostowskiego w Hucie Sztabińskiej, w których wykonano szereg urządzeń na potrzeby budowanego Kanału Augustowskiego. W zdjęciach uczestniczyli mieszkańcy powiatu koneckiego, którzy wcielili się w rolę pracowników zatrudnionych przy budowie kanału oraz przy produkcji metalowych elementów śluz i wrót wodnych.

 

Historycznym postaciom swoich rysów użyczyli: Paweł Kołodziejski (Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” w Starachowicach”) – Karol Brzostowski. Maciej Chłopek (Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu) – majster fabryczny. Mirosław Roszczypała, Mariusz Szwajkowski (Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie) – inżynierowie. Reżyserem filmu jest Leszek Wiśniewski, uznany dokumentalista i popularyzator historii, związany z regionalnym oddziałem TVP w Lublinie.

Opracowanie ZZH w Maleńcu

Galeria - Maleniec na...

2  3  4

5  6

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich