loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Powiatowe inwestycje w sport i edukację

Paweł Goraj - Administrator

W poniedziałek 30 listopada w Zespole zdjęcie na którym starosta i członek zarządu przecinają wstęgę nowo otwartej sali gimnastycznejSzkół Ponadpodstawowych Nr 1 przedstawiciele władz powiatu - starosta Grzegorz Piec i członek zarządu Jarosław Staciwa w towarzystwie naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztofa Stachery oraz dyrektor Beaty Jakubowskiej uroczyście otworzyli odnowioną salę gimnastyczną. Teraz uczniowie popularnego „Mechanika” będą mogli korzystać z nowej nawierzchni gwarantującej bezpieczeństwo i spełniającej wszelkie wymogi dla tego typu obiektów. Całości dopełniają odnowione, dzięki zaangażowaniu kadry nauczycielskiej, dodatkowe elementy wyposażenia – drabinki, ławki itp.

 

Wszystkie te prace wpłynęły nie tylko na estetykę, intensywnie użytkowanej w tej szkole sali gimnastycznej ale znacząco podniosły poziom bezpieczeństwa uczestników zajęć sportowych. Prace remontowe zrealizowano dzięki decyzji zarządu o wsparciu finansowym wysokości ponad 120 000 złotych z budżetu powiatu. Jak często podkreśla starosta – Pieniądze wydane na edukację, aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia młodzieży to najlepsza inwestycja na przyszłość. Jest to już kolejne działanie podnoszące atrakcyjność zajęć wychowania fizycznego i zachęcające do poprawy kondycji podobnie, jak sala fitness w II LO oddana do użytku w październiku 2020 r.

Opracował: Adam Kubka

Galeria - Powiatowe inwestycje...

2  3  5

4  8

6  7  9

fot. Adam Kubka

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich