loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wyremontowane warsztaty kuszą kolejnych absolwentów mechanika

Paweł Goraj - Administrator

Jak mogliśmy zobaczyć Zespół Szkół Ponadpodstawowychzdjęcie do artykułu wyremontowane warsztanty na którym widać starostę i członka zarządu z wizytą na wyremontowanej hali nr 1 w Końskich intensyfikuje swe działania w doposażanie i remontowanie kolejnych pracowni – warsztatów, w zakresie kształcenia zawodowego. Tym razem prace objęły warsztaty, w których wiedzę praktyczną szlifować będą przyszli mechanicy samochodowi. We wspomnianym pomieszczeniu na uczniów czekają miedzy innymi dwa bardzo dobrze przygotowane stanowiska, z podnośnikami dla samochodów. W kolejnym warsztacie uczniowie, w równie doskonałych warunkach poznają tajniki diagnostyki samochodowej. Wysokie standardy przygotowanych pracowni pozwalają odbywać na miejscu, nie tylko praktyki, ale także, zdawać egzaminy zawodowe.

 

Zadowolenia z zakończonych prac nie kryją władze powiatu koneckiego jak i szkoły.

„To bardzo istotne zmiany. Jeszcze niedawno kształcili się tu uczniowie na kierunku technik – odlewnik. W tej chwili ta pracownia jest niemal nie do poznania. Odpowiednia przestrzeń, która została świetnie doposażona w sprzęt i specjalistyczne maszyny, zdecydowanie oferuje wysoki poziom w zakresie kształcenia zawodowego. Sale są wentylowane i klimatyzowane, co też nie pozostaje bez znaczenia dla komfortu wykonywanego zawodu. Dziękuję władzom powiatu koneckiego, które inwestują w to miejsce. Jak widać wspólny wysiłek, połączony z wykorzystywaniem środków europejskich, ale i zaangażowanie naszych absolwentów, pomagających w remontach, wprowadza istotne zmiany jakościowe w ofercie kształcenia naszych uczniów. Wszystkim chciałabym serdecznie podziękować” – mówiła podczas spotkania Beata Jakubowska – dyrektor ZSP nr 1 w Końskich. 

„To ogromnie ważne zmiany. Inwestowanie w edukację zawodową i system szkoleń młodzieży, ma wymiar przyszłościowy dla naszego i nie tylko naszego regionu. Rynek pracy potrzebuje dobrze przygotowanych fachowców, a szkoły branżowe mają tu niebagatelną rolę do spełnienia. To kierunek , w którym trzeba podążać. Potrzebujemy również rozmawiać z pracodawcami tak, by określić jakie kierunki moglibyśmy wprowadzać, aby młodzież mogła pracować tutaj, u nas” – podkreślał Grzegorz Piec – Starosta Konecki.

Jak zaznacza dyrekcja ZSP nr 1 w Końskich trwają remonty kolejnych pracowni.

Opracował: Paweł Kubiak

Galeria - Wyremontowane warsztaty...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27

fot. Paweł Kubiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich