loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

MAJÓWKA W MALEŃCU

Administrator

Turniej gier komputerowych z nagrodami, zajęcia zdjęcie PLAKAT z robotyki dla najmłodszych, warsztaty z kowalstwa i płatnerstwa, wystawa dawnej techniki komputerowej. To niektóre atrakcje, jakie czekają dla tych wszystkich, którzy 4 maja br. odwiedzą Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. W tym dniu zorganizowana zostanie kolejna już edycja imprezy pn. „Maleniec na 8 bitach”, która rok temu cieszyła się dużą popularnością. W trakcie wydarzenia zorganizowana zostanie ekspozycja sprzętu komputerowego i gier wideo z lat 80-tych i 90-tych XX wieku.

 

Można będzie nie tylko zagrać w dawne klasyki gier komputerowych, ale zdobyć również atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmę Informix s.c. Karol Kołba i Jakub Kosmal z Końskich, która jest współorganizatorem imprezy. Dla najmłodszych przygotowano zajęcia z robotyki, podczas których prowadzona będzie nauka programowania z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO. Starsi będą mogli wziąć udział w zajęciach z kowalstwa i płatnerstwa, podczas których opanują sztukę kucia gwoździ i galanterii żelaznej. W trakcie warsztatów „rusznikarstwo i puszkarstwo” zmontowana zostanie replika armaty czarnoprochowej z XIX wieku zaś podczas zajęć „miary i miernictwo historyczne” prezentowane będą dawne techniki pomiaru odległości i wysokości z wykorzystaniem sznura mierniczego. Zaprezentowany zostanie również projekt koła wodnego z pozytywką wodną, którego projektantem jest znany konecki modelarz Maciej Sztolcman. Organizatorami wydarzenia są: Informix s.c. Karol Kołba i Jakub Kosmal z Końskich, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Impreza rozpocznie się o godz.14.00 na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Wstęp wolny.

plakat maleniec 2019