loga aloga bloga c

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„ONE SĄ AUTENTYCZNE” WYJĄTKOWA DROGA KRZYŻOWA Z RELIKWIAMI KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Administrator

To była niezwykła i wspaniała uczta duchowa dla bogobojnego, zdjęcie ONE SĄ AUTENTYCZNE...człowieka wiary. Piątkowa Droga Krzyżowa z Relikwiami Krzyża Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa zgromadziła w koneckiej kolegiacie Św. Mikołaja, bardzo wielu wiernych, chcących wziąć udział w tej jakże podniosłej celebrze, której przewodniczył ks. bp Ordynariusz Diecezji Radomskiej – Henryk Tomasik.

 

„Krzyż, to znak Chrystusa, znak nadziei, zbawienia i chrześcijaństwa. Krzyż, to sakrament, znak łaski, był źródłem mocy dla męczenników, natchnieniem dla wyznawców i oparciem dla każdego chrześcijanina. Wpatrujemy się dzisiaj w tą wielką tajemnicę Miłości, bo to właśnie w Miłość bez miary, objawia Chrystus w tajemnicy Krzyża, a jej adresatem jest każdy z nas. Linia pionowa Krzyża pokazuje niebo, wieczność, natomiast pozioma pokazuje braci, z którymi trzeba żyć, aby móc zasłużyć na to niebo. Dziś świat nie chce okazać wdzięczności Chrystusowi, świat lekceważy, drwi z Krzyża. Krzyż jest dla nas bramą, pozwalającą kształtować naszą postawę wierności. Wystawić Krzyż w naszym sercu, to znaczy uznać Chrystusa za jedynego przewodnika. Chociaż propozycji wokół jest mnóstwo, to jednak nie zdejmuj Krzyża ze ściany i nie wyrzucaj Go ze swojego serca” – podkreślał ks. bp – Henryk Tomasik podczas ceremonii intronizacji Relikwii z Drzewa Krzyża Świętego w koneckiej kolegiacie.

„One są autentyczne, są na to dokumenty i było to sprawdzane przez 4 lata. Przed relikwiarzem są umieszczone, przetłumaczone dokumenty z 1774 roku ze stolicy Apostolskiej, papieża Klemensa XIV, jak również późniejsze potwierdzenie autentyczności dokumentu papieskiego, wystawione przez prymasa Królestwa Polskiego Michała Jerzego Księcia Poniatowskiego” – zaznaczał ks. dziekan parafii Św. Mikołaja w Końskich – Andrzej Zapart.

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Końskich, a na poszczególnych stacjach Święte Relikwie niesione były przez poszczególne delegacje reprezentujące: władze kościelne, wojewódzkie, powiatowe, gminne, policjantów, strażaków, nauczycieli, związkowców, konecką młodzież, ale także fundatora relikwiarium, organizacje kościelne i księży z dekanatu koneckiego. Władze samorządu powiatowego reprezentował Grzegorz Piec – pełniący funkcję Starosty Koneckiego. 

Opracował: Paweł Kubiak

GALERIA - ONE SĄ AUTENTYCZNE

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

32  33  34

35  36  37

38  39  40

41  42  43

44  45  46

48  49  50

fot. Paweł Kubiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich