loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

 RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

UROCZYSTOŚCI W STADNICKIEJ WOLI - W 77. rocznicę Armii Krajowej.

Administrator

Dokładnie tyle lat minęło, kiedy Związek Walki Zbrojnej został zdjęcie UROCZYSTOŚCI W STADNICKIEJ WOLI...przemianowany 14 lutego 1942 roku w scaloną Armię Krajową pod jedną komendą podległą Rządowi Polskiemu na Uchodźstwie. Pamięć o tym wydarzeniu została podkreślona na uroczystej akademii w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli, której patronuje od blisko pięciu lat właśnie Armia Krajowa.

 

W tym szczególnym, patriotycznym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele koneckiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK z prezesem Andrzejem Kosmą, a także delegaci władz samorządu gminnego oraz powiatowego w osobach Krystyny Milczarek - naczelnik Wydziału Edukacji Miasta i Gminy Końskie oraz Mariana Wikiery – naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich. Podniosłość chwili uświetniały Sztandary, słowa i pieśni wyrażone przez uczniów przygotowanych przez nauczycieli; Anetę Karbownik oraz Roberta Krakowiaka. Na zakończenie dyrektor szkoły Czesław Staciwa i Krystyna Milczarek podziękowali M. Wikierze za wieloletnią pracę w tutejszej placówce. Pamiętajcie, że wiedza przeszłości jest niezbędna w kreowaniu świadomości narodowej, tak nam potrzebnej szczególnie w obecnej rzeczywistości – odniósł się do uczniów będących w auli szkolnej ich do niedawna nauczyciel historii.

Opracowanie: Paweł Kubiak

GALERIA - UROCZYSTOŚCI W STADNICKIEJ WOLI...

2  3  4

5  6  7

8  9  10  11

12  13  14

15  16  17  18

fot. Paweł Kubiak

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich