loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„WESOŁYCH ŚWIĄT I WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE” - WIGILIA W SOSW W BARYCZY

Administrator

Integracja ma tu priorytetowe zadanie i to, w każdym zdjęcie WESOŁYCH ŚWIĄT ...wymiarze, również w tym świątecznym. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy jak co roku w okresie przed świątecznym, zorganizował wspólną Wieczerzę Wigilijną, na którą oprócz wychowanków i opiekunów zaproszono ks. biskupa Piotra Turzyńskiego, samorządowców oraz rodziców i przyjaciół ośrodka.

 

„Święta sprawiają, że choć na chwilę zatrzymujemy się w codziennym zabieganiu, by poczuć ciepło dobrych myśli i przyjacielskich gestów. Niech ten czas wniesie w Państwa życie wiele radości, harmonii i pogody. Życzę wszystkim, aby nam się chciało ze sobą rozmawiać, żeby nie trapiły nas żadne kłopoty i żebyśmy potrafili sobie wybaczać i pomagać innym” - życzył dyrektor ośrodka w Baryczy – Jan Słuszniak.

„Święta w każdym z nas poruszają najdelikatniejszą strunę. Bóg dał nam największy prezent, swojego Syna, a z Synem przyniósł pokój, radość, sens życia. Służba jest jakąś miarą naszego ludzkiego serca, dlatego dziękuję również wszystkim za niezwykłą służbę w tym domu, w tym miejscu, za poświęcenie, ofiarę serca, za bliskość” - mówił, udzielając błogosławieństwa zgromadzonym ks. biskup.

„Składając świąteczne życzenia chciałabym przytoczyć słowa wypowiedziane właśnie przez uczniów tego Ośrodka, które niezwykle mnie urzekły i wydaję mi się oddały w pełni potrzebę ludzkiego serca – „Wesołych Świąt i wszystko będzie dobrze” - podkreślała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego, która w tym dniu reprezentowała starostę. W spotkaniu brał udział również przewodniczący Rady – Marian Król oraz radni Rady Powiatu w Końskich.

Opiekunowie Ośrodka wraz z uczniami przygotowali program artystyczny w postaci Bożonarodzeniowych Jasełek, które przedstawiono w przepięknej świątecznej choreografii. Po przełamaniu się opłatkiem i świątecznych życzeniach wszyscy przemieścili się w kierunku bursy szkolnej, aby spożyć Wieczerzę Wigilijną.

 

GALERIA - WESOŁYCH ŚWIĄT ...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  22  23

24  25  26

27  28  29

30  31  32

34  35  36

37  38

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich