loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

POWIATOWY KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

Administrator

Do 24 listopada jest czas na wykonanie i przyniesienie zdjęcie KONKURSdo siedziby Starostwa Powiatowego własnoręcznie wykonanych kalendarz adwentowych. Trwa bowiem Powiatowy Konkurs na Kalendarz Adwentowy. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja twórczości, wymiana doświadczeń artystycznych, rozbudzanie i kształtowanie poczucia estetyki i piękna.

 

Choć zwyczaj tworzenia takich kalendarzy pochodzi z Niemiec, gdzie w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe, to również dzieciom z Polski niesie wiele radości i pozwala przygotować się do wyjątkowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Prawdziwe kalendarze adwentowe są bowiem formą oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus. W dobie powszechnej komercjalizacji oraz pośpiechu, pragniemy zwrócić uwagę na upływający czas oraz skłonić do refleksji, by Adwent stał się czasem duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Zatem, chcąc dzielić się radością i pięknem, zapraszamy do udziału w konkursie, wspólnej wystawy pokonkursowej. Zatem zachęcamy do udziału w Konkursie. Szczegóły w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU - (plik.pdf)

KARTA ZGŁOSZENIA - (plik.pdf)