loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

NOWE DROGI EFEKTEM TRÓJPOROZUMIENIA

Administrator

Blisko dwa miliony złotych kosztowały nowe zdjęcie  NOWE DROGI ...nawierzchnie w obrębie strefy przemysłowej ceramik w Końskich. O zmianie wizerunku tego ważnego z punktu widzenia biznesowego i podatkowego, terenu mówili przedstawiciele samorządów lokalnych. W oficjalnym otwarciu ulic: Ceramicznej, Mechanicznej i Odlewniczej w Końskich uczestniczyli: Bogdan Soboń, starosta konecki, Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu, Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, zastępcy burmistrza, radni miejscy oraz przedstawiciele miejscowego magistratu.

 

Obecni byli też przedstawiciele lokalnego biznesu, głównie ceramik. Na tę krótką uroczystość przyjechała również Anna Krupka, posłanka. Ranga tej inwestycji jest duża, bowiem o podniesienie standardu nawierzchni przez lata zabiegali lokalni przedsiębiorcy, użytkownicy dróg. Szczególnie ci, którzy przyjeżdżali tu po odbiór towaru.

Nowe nawierzchnie stały się faktem, dzięki trójporozumieniu między: Urzędem Wojewódzkim w Kielcach, Urzędem Miejskim w Końskich oraz Starostwem Powiatowym. Blisko dwa miliony złotych, bo tyle warta była inwestycja, pochodziło z: rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (923 000 zł.), budżetu powiatu koneckiego (ponad 100 tys.zł) oraz budżetu gminy Końskie (ponad 900 tys.zł).

- Przypomnijmy jak zmienia się wizerunek tego obrębu miasta, gdzie choćby budynek obecnego starostwa był biurowcem, który gdyby nie został zaadaptowany na urząd, niszczałby zapewne, jak wiele innych tego typu obiektów – mówił starosta Bogdan Soboń.

Nowe nawierzchnie łączą ruch w obrębie ceramik, poprawiają nie tylko łączność, ale i wpływają na jakość przemieszczania się, zwiększając komfort, bezpieczeństwo.

 

GALERIA - NOWE DROGI ...

2  4  3

5  6

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich