loga aloga bloga c

                                             bip  logo termo   ankieta

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

JESIEŃ DROGOWA

Administrator

Dobiegają końca roboty drogowe na wielu powiatowych zdjęcie JESIEŃ DROGOWA ...nawierzchniach. Do końca września oddane mają być drogi w gminie Radoszyce. Do końca października drogi w gminie Końskie, Stąporków i Słupia. Jeszcze w pierwszej połowie listopada mogą trwać remonty na drogach powiatowych. - Zdecydowanie zmienia się jakość naszych dróg. Zyskują nowe nawierzchnie, powstają ciągi piesze, pobocza – mówi Bogdan Soboń, starosta konecki.

 

Ulica Gimnazjalna w Końskich to ciąg, którym jeżdżą nie tylko mieszkańcy powiatu, ale również wielu gości z zewnątrz, którzy są pacjentami poradni i szpitala powiatowego w Końskich. Teraz trasa ta wieść będzie nową, równą nawierzchnią. Odcinek 464 mb. to koszt 315 tys. zł i jest współfinansowany w połowie przez Gminę Końskie. Podobny udział finansowy ma gmina w przebudowie ulicy Karolinowskiej w Modliszewicach, gdzie koszt opiewa na kwotę 726 tys. zł, czy ulic w Sierosławicach: Skalnej i Koneckiej (łączny koszt budowy tych dwóch odcinków to kwota to ponad 400 tys. zł). W sumie na tym ciągu drogowym powstanie półtora kilometra nowych nawierzchni z terminem wykonania do końca października.

W tym regionie gminy Końskie za kwotę blisko 300 tys. zł. powstanie też niespełna kilometrowy odcinek chodnika w Dziebałtowie. Zgodnie z umową wykonawca ma czas na jego wykonanie do połowy listopada.

W Odrowążu gm. Stąporków przebudowywana jest ulica Kielecka, główny trakt w stronę Samsonowa, której towarzyszyć będzie nowo powstający chodnik. Termin zakończenia prac zgodnie z umową przypada na koniec października, podobnie jak fragment drogi w Niekłaniu, gdzie remontowanych jest 640 mb. Łączny koszt obu inwestycji w tej gminie to kwota blisko 1 700 000 zł.

Także w gminie Słupia – korzystając z dofinansowania z PROW i tzw. „schetynówek” – powstanie blisko 4500 metrów nowej nawierzchni: blisko 2,5 km na odcinku Wólka-Pilczyca-Ruda Pilczycka drugi zaś od Mnina do Wólki. Koszt budowy wspomnianych dróg to blisko 3 miliony złotych, a termin ich oddania to 31 października i 5 listopada.

Kolejne 2415 metrów nowej nawierzchni zyska gmina Radoszyce. W Kłucku powstaje 410 m nawierzchni wraz z chodnikiem, w Pakułach powstaje 500 m. i ponad pół kilometra w Wilczkowicach. Przez samą miejscowość od cmentarza w kierunku Smykowa powstało kolejnych 995m. Wszystkie te odcinki mają być oddane do końca września. Łączny koszt ich budowy to ponad 700 tys. zł.

Na ternie gminy Ruda Maleniecka nową nawierzchnią objętych zostało blisko 2 kilometry dróg na pięciu odcinkach. W budowie jeszcze są chodniki w Maleńcu i Lipie, z terminem wykonania do połowy listopada.

Chodnik o długości 400 mb. powstaje też w Woli Szkuckiej (gm. Fałków). Ta inwestycja wyniesie nieco ponad 100 tys. zł.

Także Królewiec i Stanowiska gm. Smyków zyskały nową drogową jakość na blisko 2300 mb za blisko pół miliona złotych.

Dwa nowe odcinki oddane zostały też w gminie Gowarczów. Jeden o długości 755 m w Bębnowie (koszt 293. tys. zł), zaś drugi o długości blisko kilometra w Skrzyszowie (koszt 268 tys. zł). Zgodnie z porozumieniem zawartym między gminami powiatu koneckiego a samym powiatem, inwestycje finansowane są po połowie przez budżety gmin i powiatu.

Łącznie na terenie powiatu jest ponad pół miliona kilometrów dróg powiatowych (573 435 km).

 

DSCN0825  DSC 0010